free templates joomla

Cris Cyborg vs Julia Budd w Bellator MMA

Julia Budd vs Cris CyborgWe wtorek 3-go września organizacja Bellator MMA oficjalnie podpisała kontrakt z "uwolnioną" przez prezesa Danę White i UFC byłą mistrzynią Cristiane Cyborg Justino (21-2 MMA, 0-0 BMMA). Prezes organizacji Scott Coker, który w przeszłości w ramach słynnej Strikeforce był wielkim orędownikiem talentu 34-letniej dziś Brazylijki, która przekreśliła jedną walką karierę słynnej Giny Carano.

Organizacja, której obecnie przewodzi, ma pomysł na wykorzystanie jej talentu, czego nie można powiedzieć o Ultimate Fighting Championship, pomijając złośliwości jakich dopuszczali się wobec niej.

Coker od razu chce doprowadzić do starcia z aktualną mistrzynią Julią Budd (13-2 MMA, 7-0 BMMA) z Kanady, już na jesieni tego roku. Cyborg ostatni pojedynek stoczyła w lipcu tego roku pokonując inną waleczną Kanadyjkę Felicię Spencer. Do pierwszego spotkania oko w oko może dojść już przy najbliższej gali Bellator 226 w San Jose w Kalifornii w sobotę 7-go września.

Budd ma na koncie tak jak i Cyborg porażkę z Amandą Nunes, która pozbawiła Brazylijkę pasa wagi piórkowej, stając się pierwszą podwójną mistrzynią UFC we wspomnianej wadze i zdobytej wcześniej koguciej. Kanadyjka ma za soba trzy obrony pasa mistrzowskiego w Bellatorze. W ostatnim pojedynku pokonała Olgę Rubin z Izraela także w lipcu na Bellator 224.