free templates joomla

Bartosz Fabiński rozpoczyna przygotowania do kolejnych walk w UFC

Bartosz FabińskiNajlepszy polski zawodnik MMA wagi półśredniej Bartosz Fabiński (14-3 MMA, 3-1 UFC) po bardzo ciężkiej kontuzji, operacji i długiej rehabilitacji powrócił na salę treningową Berkut WCA Warszawa i rozpoczął przygotowania do kolejnych występów w Ultimate Fighting Championship. Znamy już możliwy termin powrotu do walki 33-letniego "Butchera".

Warto przypomnieć, iż Polak przygotowywał się do swojego piątego występu w największej światowej organizacji MMA podczas UFC on ESPN+ 11: Gustafsson vs. Smith w maju br., gdzie miał zmierzyć się z 27-letnim Rosjaninem, Sergeyem Khandozhko i doznał bolesnego urazu zerwania przyczepów mięśnia piersiowego. Poddał się operacji i była ona udana a jedynym śladem są szwy na lewej stronie klatki i ramienia.

W najnowszym wywiadzie udzielonym naszemu portalowi po powrocie na salę treningową, Bartek ujawinił, iż zostało wysłane już zgłoszenie gotowości do walki na termin późno - jesienny. Polak jest gotowy wystąpić już w listopadzie br. Kontuzja była wynikiem sparingów z innym świetnym zawodnikiem Tomaszem Jakubcem, czarnym pasem Jiu-Jitsu, który wykonywał dźwignię i niestety '"materiał nie wytrzymał".

Tym razem przerwa była w miarę krótka, a warto pamiętać, że popoprzednia przerwa zdrowotna trwała ponad 1000 dni, gdy Fabiński po walce z Hectorem Urbiną na UFC Fight Night 78 w Meksyku w 2015 roku, wycofał się z występów. O tym jak przebiegają nowe treningi po walce z Michelem Prazeresem na UFC Fight Night 140, można dowiedzieć się z obhszernego wywiady z zawodnikiem, który ukaże się w środę 7-go sierpnia.