free templates joomla

Jerome Le Banner zwycięża 85 raz w karierze! Video

Jerome Le Banner85 zwycięstwo w zawodowej kickboxerskiej karierze odniósł słynny weteran K-1 Jerome Le Banner (85-22-2, 1 NC), który 28-go lipca 2019 roku, wystąpił podczas japońskiej gali Heat 45 w Nagoi w Japonii, i pokonał 9 lat młodszego Jun Soo Lima (14-11-4) z Korei. 46-letni "Geronimo" znokautował rywala w drugim starciu, chociaż nie obyło się bez kłopotów, gdy Koreańczyk trafił francuską legendę i poszedł za ciosem, chcąc skończyć go.

Le Banner wybronił się pod siatką i przeszedł do ofensywy, rozbijając rywala. Pojedynek rozegrał się w sferze bokserskiej jak w większości walk Francuza, który kopie z reguły na początku walki dla odwrócenia uwagi. Tym razem jednak w pierwszej rundzie zadał kilkanaście kopnięć, zanim przeszedł do boksowania. Po kilku silnych trafieniach 37-letni Jun Soo Lim, zaatakował frontalnie serią ciosów. Le Banner obronił się rotując mocno i odpowiedział. Rywal był liczony na stojąco a po kolejnej akcji padł na deski i było po walce.

Dla Le Bannera był to drugi występ na arenie Heat po tym jak w kwietniu pokonał reprezentującego Brazylię Jairo Kusunoki. Było to też 8 zwycięstwo z rzędu, francuskiego weterana odcinającego teraz kupony od dawnej sławy. Przypomnijmy, że w 2018 roku JLB miał wysytąpić na gali DSF Kickboxing Challenge w Polsce i zmierzyć się z Marcinem Różalskim. Niestety tak jak i dwukrotnie wcześniej przed wielu laty w organizacji KSW - wycofał się z walki. W rekompensacie we wrześniu 2018, zmierzył się z debiutującym w Szwajcarii Wojciechem Bulińskim w Szwajcarii.