free templates joomla

Konfrontacja Cris Cyborg z Dana White'm i nieoczekiwany zwrot akcji!

Dana White vs Cris CyborgOd tygodnia możemy obserwowoać w mediach wymianę zdań, uszczypliwości i docinków pomiędzy Cristiane "Cyborg" Justino i Dana White'm. W ubiegły weekend, 27 lipca 2019 na gali UFC 240 w Edmonton Brazylijka pokonała po walce na pełnym dystansie trzech rund Felicię Spencer. Ta walka była ostatnią w jej aktualnym kontrakcie z organizacją The Ultimate Fighting Championship.

Podłożem aktualnego konfliktu pomiędzy Whitem i Justino jest chęć rewanżu ze strony "Cybrog" z Amandą Nunes, przez którą była mistrzyni wagi piórkowej została błyskawicznie znokautowana w pierwszej rundzie podczas gali UFC 232 w grudniu 2018 roku. Od tego czasu Brazylijka dąży do ponownej konfrontacji, ale szefostwu UFC nie spieszy się z zestawieniem tego pojedynku.

W pierwszej odsłonie przepychanki pomiędzy Cristiane a prezesem UFC, brazylijska fighterka opublikowała nagranie wideo zza kulis gali UFC 240. Zaraz po swoim zwycięstwie spotkała White'a i żądała szybkiego rewanżu z Nunes.
Na zamieszczonym nagraniu można było obejrzeć Cris rozmawiającą z White'm, a ponieważ jakość dźwięku była słaba materiał opatrzono napisami.

"Wiesz, że chciałam rewanżu. Przestań kłamać w końcu. O czym Ty opowiadasz, że ja nie chcę tej walki? Wiesz bardzo dobrze, że chcę tego starcia i nie jestem przestraszona." - powiedziała Cris, która po zwycięstwie nad Spencer, miała nawet na sobie koszulkę z napisem „Cyborg vs. Nunes 2 Coming Jan 2020”.

"Ja nie kłamię. Najpierw porozmawiaj z twoimi menadżerami o tym co się stało. Ja chcę tej walki. Zrobię wszystko, żeby do niej doprowadzić." - odpowiedział prezes UFC.

Podkreślić trzeba, że po sobotnim zwycięstwie Cris Cyborg Dana White skierował bardzo krytyczne słowa w jej stronę twierdząc, że w tak słabej formie w jakiej jest obecnie nie powinna prosić o rewanż z Amandą Nunes, ponieważ zostanie łatwo pokonana.

Najwyraźniej zmęczona tym, co uważa za ataki na swoją osobę, które postponują jej dobre imię i wypracowaną markę, Cris Cyborg przeszła do ofensywy.  Przez ostatnie kilka miesięcy Cyborg wdawała się w wojnę słowną z prezydentem UFC, Daną White'm. Po zwycięstwie w ostatniej walce w ramach obecnego kontraktu z organizacją, Cyborg postanowiła zdecydowanie wziąć sprawy w swoje ręce.

We wspomnianym wyżej nagraniu, w piątej odsłonie swojego bloga wideo CyborgNation UFC 240, Cristiane pokazała nie tylko jej konfrontację z White'm w której zarzuciła mu że kłamie o tym, iż ona odrzuca rewanż z Amandą Nunes. Po kilku dniach film został usunięty z Youtube prawdopodonie przez Cristiane Cyborg.
Nie był to jednak jedyny materiał, w którym Justino mówiła o podejściu, UFC, Dana White'a i ludzi z kręgu UFC do jej osoby. Fragment jej wywiadu z Arielem Helwani, opublikowany w dniu 29 lipca, także tego dotyczył. W nagraniu widzimy fragmenty z konferencji prasowej z udziałem drwiącego z niej Dana White'a oraz obraźliwe wypowiedzi Joe Rogana. Materiał zatytułowano "Dana White mówi dla ESPN, że Cris Cyborg wygląda na Transseksualistę a Joe Rogan mówi, że Cyborg ma kut...asa".
 


W drugiej odsłonie inicjatywę przejął Dana White, który udzielił wywiadu Laurze Sanko, opulikowanego w dniu 2 sierpnia na oficjlanym kanale Ultimate Fighting Championship na Youtube. W wywiadzie White zbijał zarzuty Cyborg dotyczące szantarzowania w sprawie negocjacji kolejnego kontraktu i rewanżu z Nunes.

Przez trzy miesiące od walki, a tym samym zakończenia kontraktu, Brazylijka miała być jeszcze związana z UFC ponieważ w tym okresie to ta organizacja miała wyłączność na negocjacje z nią. Podczas wywiadu White stwierdził jednak, że już zwalnia Cyborg z umowy i może robić co chce.

"Wszystkie te bzdury, które zamieszcza... żeby uniknąć walki z Amandą Nunes. Wiadomość odebrana. Rozumiem. Zwalniam ją z umowy. Nie będę składać żadnych ofert. Jest wolna i może sobie iść do Bellatora lub innej organizacji, gdzie będzie miała łatwe walki, których chce. Gotowe.

Jeszcze dzisiaj przekażę mojemu prawnikowi pismo dla jej teamu, że jest wolna i może iść gdzie chce. Kończymy interesy z Cyborg."

"Nie nienawidzę Cyborg i nie próbuję jej zniszczyć. Całe to szaleństwo, o którym ona mówi." - kontynuował White. "Wiesz, ilu zawodników, z którymi miałem do czynienia przez lata, ludzi, których naprawdę nie lubiłem - np. Tito [Ortiz]? Tito mnie nie lubi, a ja nie lubię Tito ... ale wciąż mieliśmy walki. Nadal prowadziliśmy interesy."

"Ale to jest zupełnie inne zwierzę niż cokolwiek, z czym miałem do czynienia wcześniej. Jest to kobieta, która nie chce walczyć z mistrzynią, bez względu na to, co mówi, a ja rezygnuję z moich praw do jej kontraktu, do zaproponowania jej umowy, czegokolwiek. Oddaję to. Nie jesteś prześladowana. Pozwalam ci odejść."Na słowa Dana White'a zareagował szybko Scott Coker, prezes Bellatora, który w rozmowie z portalem MMAJunkie.com powiedział:

"To wspaniała wiadomość. W ciągu pięciu minut zadzwonię do Audiego. (Audie A. Attar, menadżer Cris Cyborg)”

Nie jest tajemnicą, że Cyborg i White mieli trudne stosunki na przestrzeni lat. Sytuacja sięga znacznie wcześniej, niż Cristiane postawiła stopę w oktagonie UFC. W 2014 roku Cyborg i Ronda Rousey rywalizowały ze sobą bardzo mocno i w gorącej atmosferze, a ich rywalizacja nigdy nie znalazła rozstrzygnięcia, ponieważ Rousey przegrała dwie walki i opuściła UFC, zanim poczyniono jakiekolwiek kroki do walki między nią a Cyborg.

W trzeciej, i na razie ostatniej, odsłonie następuje nieoczekiwany zwrot akcji. Cristiane Cyborg publikuje informację o zmanipulowanym wideo oraz przeprosiny dla Dana White'a.

"Cześć chłopaki, wiem, że wielu ludzi widziało film z mojej konfrontacji z Daną White na moim oficjalnym kanale YouTube, koncie Twitter i koncie Instagram. Chcę poinformować wszystkich, że wideo zostało zmontowane przez mój zespół produkcyjny, aby wyglądało na to, że Dana powiedział mi: „i słuchaj, kiedy słyszysz, jak mówię coś, nie mówię… prawdy”. Dana mi tego nie powiedział, a napisy w filmie były nieprawidłowe. Jak widać z nieedytowanego filmu, Dana rzeczywiście powiedział: „i słuchaj, gdziekolwiek słyszysz, jak mówię coś, nie mówię o tobie negatywnych rzeczy” - napisała w mediach społecznościowych.

"Dana i ja mieliśmy wiele nieporozumień w mojej karierze w UFC i byłam nieugięta w obronie siebie w sytuacjach, w których czuję, że moja postać i wypowiedzi zostały błędnie przedstawione i użyte przeciwko mnie. Ale jestem dumna z tego, że jestem uczciwą osobą i prawdziwą profesjonalistką. Biorę pełną odpowiedzialność za działania, które doprowadziły do opublikowania edytowanego filmu na moich kontach mediów społecznościowych. Byliśmy w błędzie i zajęłam się tą kwestią z moim teamie produkcyjnym, aby nigdy więcej się to nie powtórzyło."- kontynuuje oświadczenie Cyborg.

„Na koniec chcę przeprosić Dana White'a za opublikowanie filmu. Mimo że nadal nie będziemy się zgadzać w wielu kwestiach, zawsze będę walczyła o robienie tego, co jest właściwe.”

Dana White podziękował Cris Cyborg za wyjaśnienie sytuacji, ale jak dalej potoczą się sprawy? Z pewnością zobaczymy w najbliższej przyszłości.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hey guys, I know that many people saw the video of my confrontation with Dana White after UFC 240 that was posted on my official YouTube channel, Twitter account and Instagram account. I want to let everyone know that the video was edited by my Production Team to make it appear as though Dana told me “and listen whenever you hear me saying stuff, I’m not saying …the truth.” Dana did not say that to me, and the subtitles in the video were incorrect. As you can see from the unedited video, Dana actually said “and listen, whenever you hear me saying stuff, I’m not saying negative things about you.” Dana and I have had many disagreements during my career in the UFC, and I have been adamant about standing up for myself in situations where I feel my character and statements have been misrepresented and used against me. But I also take pride in being an honest person and a true professional. I take full responsibility for the actions that resulted in the edited video being posted on my social media accounts. We were wrong, and I have addressed this issue with my Production Team so that it doesn’t ever happen again in the future. Finally, I want to apologize to Dana White for posting the video. Even though we will continue to disagree about numerous issues, I will always stand up for doing what is right. •••••••••

Post udostępniony przez ®️Cristiane Justino (@criscyborg)