free templates joomla

Dwie walki o pas na najbliższej gali ONE Championship: Dawn of Heroes w Manili

ONE Championship: Dawn of HeroesDwie walki o pasy mistrzowskie będą najważniejszymi wydarzeniami najbliższej gali ONE Championship: Dawn of Heroes, która odbędzie się w Manili, stolicy Filipin w dniu 2-go sierpnia. Pierwszą z nich winni być usatysfakcjonowani fani Muay Thai, bowiem nowo kreowany mistrz wagi muszej Jonathan “The General” Haggerty (9-2) stanie do pierwszej obrony swojego pasa i będzie to nie lada wyzwanie, bowiem 22-letni Taj Rodtang “The Iron Man” Jitmuangnon (252-40-10) to mistrz trzeciej co do wielkości, tajskiej areny walk Omnoi Stadium z bilansem ponad 300 pojedynków w karierze toczonych od wieku dziecięcego.

Bilans 22-letniego Anglika wygląda mizernie przy Taju, ale warto pamiętać o tym co stało się podczas gali ONE Championship 94 "For Honor", która obyła się 3-go maja w hali Istora Senayan w Dżakarcie w Indonezji. Pokonał on wówczas legendarnego Sama-A Gaiyanghadao (366-46-9) mającego ponad 400 walk na koncie i 36 lat. Młody Anglik ma kapitalne warunki fizyczne jak na wagę muszą (61,2 kg).

Jeśli choć w części ten pojedynek będzie tak zacięty jak poprzedni to można być spokojnym o widowisko. Taj to specjalista od toczenia widowiskowych walk. Co prawda nigdy nie był mistrzem żadnego z dwóch wilekich stadionów, ale przed rokiem w sierpniu 2018 jego walkę z Chorfah Tor Sangtiennoi na Rajadamnern Stadium Best okrzyknięto "Walką Roku". Był za to mistrzem Omnoi Stadium, trzeciej co do prestiżu tajskiej areny walk. Na przestrzeni 2017 i 2018 roku Rodtang wygrał 10 pojedynków i stanął do walki o mistrzostwo legendarnej areny z Rungkit Morbeskamala w wadze superpiórkowej (130 lbs, 58.967 kg), gdzie stawką był zwakowany pas. Nie udało mu się wygrać, ale wynagrodził to sobie sukcesami w One Championship, gdzie wygrał 3 pojedynki z Sergio Wielzenem, Hakimem Hamechem i przed czasem z Sok Thy z Kambodży.

Walką wieczoru gali będzie starcie mistrza wagi piórkowej One Championship (70,3 kg) Martina Nguyen (12-3) z Japończykiem Koyomi “Moushigo” Matsushimą (11-3). 30-letni Australijczyk ma za sobą 9 wygranych walk w organizacji i bardzo liczy na 10 zwycięstwo. W ostatnim pojedynku pokonał słynnego weterana Karate Kyokushin i K-1 MAX Jadambaa Narantungalag z Mongolii i na pwno nie jest to szczyt jego możliwości. 26-latek z Jokohamy ma zwycięstwa nad silnym Maratem Gafurowem z Rosji i Won Il Kwon z Korei. Dla organizacji jest inwestycją na podbój japońskiego rynku, ale na przeszkodzie stoi “The Situ-Asian” Nguyen.  Jeśli dołożymy do tego  pojedynki z udziałem weteranów i byłych mistrzów UFC Eddie Alvareza z Eduardem Folayangiem i  Demetriousa Johnsona z Tatsumitsu Wada to łatwo wyobrazić sobie jak atrakcyjny event nas czeka.  Poniżej karta walk gali:

Karta główna
Martin Nguyen vs. Koyomi Matsushima (ONE Featherweight World Title)
Jonathan Haggerty vs. Rodtang Jitmuangnon (ONE Flyweight Muay Thai World Title)
Eduard Folayang vs. Eddie Alvarez (ONE Lightweight World Grand Prix semifinal)
Demetrious Johnson vs. Tatsumitsu Wada (ONE Flyweight World Grand Prix semifinal)
Danny Kingad vs. Reece McLaren (ONE Flyweight World Grand Prix semifinal)
Rodlek PK.Saenchaimuaythaigym vs. Andrew Miller (ONE Super Series Muay Thai — bantamweight)

Karta wstępna
Geje Eustaquio vs. Yuya Wakamatsu (ONE Flyweight World Grand Prix reserve)
Mauro Cerilli vs. Arjan Bhullar (mixed martial arts — heavyweight)
Honorio Banario vs. Dae Sung Park (mixed martial arts — lightweight)
Leandro Issa vs. Daichi Takenaka (mixed martial arts — bantamweight)
James Nakashima vs. Yushin Okami (mixed martial arts — welterweight)
Edward Kelly vs. Xie Bin (mixed martial arts — featherweight)
Pongsiri Mitsatit vs. Miao Li Tao (mixed martial arts — strawweight)
Samara Santos vs. Ayaka Miura (mixed martial arts — women’s strawweight)
Sunoto vs. Muhammad Aiman (mixed martial arts — bantamweight)