free templates joomla

MŚ Muaythai IFMA 2019 Bangkok: Polacy ze zmiennym szczęściem w stolicy Tajlandii!

Mugudinov vs Oskar SiegertKolejne dwa dni Mistrzostw Świata Muaythai IFMA 2019 (2019 World Championships Muaythai IFMA Bangkok), które odbywają się od piątku 19-go lipca w stolicy Tajlandii, Bangkoku, okazały się pół na pół, szczęśliwe dla polskiej reprezentacji.

Polacy przeżyli huśtawkę nastrojów, bowiem w pierwszym dniu (środa) kolejno swoje walki wygrywali: Mariusz Lach walczący w wadze do 60 kg, ale w rywalizacji zawodników do lat 23, który pokonał Isarti Houdaifę (Belgia) Oskar Siegert w wadze do 63,5 kg, który wygrał z Musallamem Al Ameri (Zjednoczone Emiraty Arabskie) i Mateusz Janik z Tarnowa w 67 kg, który znokautował już w pierwszej rundzie Yassina Tansi z Nowej Zelandii.

Szczęście sprzyjało Polakom także w przypadku tego, na którego liczymy najbardziej czyli mistrza świata z Cancun Łukasza Radosza. Jego rywal z Iranu Kavan Azadi, nie wyszedł do ringu i oddał walkę walkowerem. Zaoszczędzone siły przydadzą się w dalszej części turnieju.

Euforię niestety w czwartek 25-go lipca stonowały porażki Laury Nowińskiej z Verą Nagodiną z Rosji w wadze do 45 kg, Mariusza Lacha z Tomasem Chaverą z Kolumbii i Arkadiusza Krupy z miejscowym zawodnikiem bardzo silnym Poonsakiem Chaumprakhonem.

Porażka Oskara Siegerta z Abdulmali Mugidinovem z Rosji niestety w dużej mierze była niezasłużona, ale i w tym sporcie i podobnych formułach od lat potworzyły się kliki i układy. To smutny element a pokrzywdzonym jest Siegert. Polak wygrał pierwszą rundę 10-9, w drugiej przy przewadze oskara, kiedy to dwukrotnie trafił frontalnym kopnięciem w twarz, wygraną dano Mugidinovowi a w trzeciej bardziej wyrównanej, kiedy zawodnik z Rosji nie radził sobie fizycznie z atakującym Polakiem, także jemu przyznano punkty.

W dniu jutrzejszym przed trudnym zadaniem stanie Mateusz Janik, który walczy z utytułowanym i bardzo silnym Węgrem Norbertem Spethem. Janik może wygrać tę walkę, bo pokazał w ostatnim czasie fantastyczną dyspozycję, ale na MŚ bardzo trudno jest wygrać choćbuy jeden pojedynek. Wierzymy jednak, że zawodnik Thai Gym Tarnów, da radę tego dokonać. W drugim pojedynku wystąpi mistrz świata z Cancun Łukasz Radosz. Jego rywalem będzie Hiszpan Lorenzo Jimenez.