free templates joomla

Weteran Bellatora i KSW, oraz niedoszły rywal Błachowicza i Narkuna aresztowany po pościgu

Virgil ZwikerByły zawodnik Bellator MMA, Strikeforce a także jednorazowy uczestnik na polskiej gali KSW 25 37-letni Amerykanin Virgil Zwicker (17-9-1) Zwicker został aresztowany na początku lipca przez sąd Hrabstwa Riverside w Temecula w Kalifornii (USA). Postawiono mu szereg zarzutów kryminalnych, jak nielegalne posiadanie broni palnej, posiadanie narkotyków, prześladowanie (stalking), napaść i niemoralne zachowanie wobec dziecka. Sąd wyznaczoną kaucję 500 tysięcy dolarów zawodnikowi.

Policjanci, którzy dokonali zatrzymania Zwickera, przybyli do jego domu, by dostarczyć mu nakaz dotyczący oskarżenia o napaść seksualną na dziecko, które według nich miało miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Zwicker odmówił zastosowania się do poleceń i doprowadził do pościgu w okolicach domu. Uciekał pieszo i został staranowany przez policjanta na motocyklu.

Po zatrzymaniu trafił początkowo do szpitala, podobnie jak i policjant. Po aresztowaniu nie przyznał się do zarzutów i odmówił współpracy. Wielokrotnie miał problemy z wymiarem sprawiedliwości latach 2003–2014. Według policyjnych kartotek, odsiedział także 4 letni wyrok. W domu po przeszukaniu znaleziono nielegalną broń, amunicję i narkotyki.

Kariera Zwickera w MMA rozpoczęła się w 2003 roku. Walczył początkowo na lolaknych galach, ale później trafił do Strikefore i Bellatora. Trenował w słynnym team Quest dana Hendersona w Temecula. W 2013 roku walczył w Polsce i pokonał Mike Hayesa. Miał zmierzyć się z Janem Błachowiczem i Tomaszem Narkunem na KSW 27.  W 2017 roku w Rosji walczył z innym "asem" seksualnych wyczynów, Aleksandrem Emelianenko. Pojedynek przegrał. Jego ostatnia walka odbyła się w czerwcu na Słowacji przeciwko Attili Veghowi. Zwicker wygrał z byłym mistrzem Bellator MMA w wadze półciężkiej przez nokaut na Oktagon 12 w Bratysławie.