free templates joomla

Peter Sobotta vs Alessio di Chirico na UFC Fight Night Copenhagen

Peter Sobotta UFCPochodzący z Polski niemiecki zawodnik MMA wagi półśredniej i średniej 32-letni Peter Sobotta (17-6-1, 4-5 UFC) już 28-go września zmierzy się trzy lata młodszym Włochem Alessio di Chirico (12-3, 3-3 UFC) na UFC on ESPN+ 18: Hermansson vs. Cannonier, która odbędzie się w hali Royal Arena w Kopenhadze. Podczas imprezy zwanej też UFC Copenhagen, zawsze podkreślający polskie korzenie fighter stoczy w UFC swoją 10 walkę. Jej limit wagowy to 185 funtów czyli 83,9 kg. 

Zarówno Sobotta jak i Alessio Di Chirico przystępują do walki po porażkach. Urodzony w Zabrzu na Śląsku grappler uległ po dramatycznej walce Anglikowi Leonowi Edwardsowi na UFC Fight Night 127 i powraca po 1,5 roku przerwy. Ten czas poświęcił na opiekę nad nowonarodzonym dzieckiem i kierowaniem swoim Planet Eater w Balingen. W międzyczasie próbował też swoich sił jako promotor i organizator gali Nova FC, która odbyła się w kwietniu 2019.

Di Chirico to amatorski mistrz świata IMMAF z 2014 roku (IMMAF 2014 World Championships), gdzie pokonał w półfinale naszego Karola Linowskiego. Kolejnym Polakiem jakim został uznany za pokonanego przez włoskiego 29-latka okazał się Andrzej Grzebyk, aktualnie podwójny mistrz Fight Exclusive Night. Właśnie na FEN 9, Di Chirico nieznacznie na punkty pokonał rzeszowskiegho zawodnika. Mówi się, że do trzech razy sztuka i być może trzeci zawodnik z Polski upora się z Rzymianinem.

Do tej pory na UFC on ESPN+ 18 w Royal Arena walką wiecdzoru będzie starcie Jack Hermansson vs. Jared Cannonier, pozostałe starcia to: Gunnar Nelson vs. Thiago Alves, Ion Cutelaba vs. Khalil Rountree, Lina Länsberg vs. Macy Chiasson i oczywiście Peter Sobotta kontra Alessio Di Chirico. Wydarzenie będzie pierwszą duńską edycją gal Ultimate Fighting Championship.