free templates joomla

Chad Mendes zakończył karierę w UFC

Chad MendesJeden z najlepszych zawodników UFC dywizji piórkowej 34-letni Amerykanin Chad Mendes (18-5 MMA, 9-5 UFC) postanowił zakończyć karierę w Mieszanych Sztukach Walki i oglosił to w mediach społecznościowych. Ostatnia walka Chada Mendesa miała miejsce 29 grudnia w ubiegłym roku kiedy to na UFC 232 pokonał go Aleksander Volkanovski. Mendes przegrał z reprezentującym Australię rywalem przed czasem w drugiej rundzie.

Próbowałem zrozumieć, czy powinienem kontynuować walki, więc zrobiłem sobie przerwę. Ale pragnienie występu nie powróciło, więc przyszedł czas na odejście i nie żałuję. Miałem niesamowitą karierę w MMA” - napisał Mendes, który 5-ciokrotnie zdobywał dodatkowe bonusy za swoje walki.

Amerykanin reprezentujący Team Alpha Male to utytułowany zapaśnik z karierą w NCAA All-American. W nieistniejącej już WEC, która była wykupiona przez Zuffa (były właściciel uFC) wygrał 4 walki z rzędu i dodatkowo 3 w UFC nim stanął do walki o pas z Jose Aldo w 2012 roku. przegrał i sytuacja powtorzyła się w 2014 roku. Ponownie pasa nie zdobył. Trzecią szansą było pokonanie Conora McGregora w 2015 roku, ale i wówczas się nie udało zdobyć mistrzostwa wagi piórkowej. Dodatkowo po walce "zdiagnozowano" u niego zakazane substancje w organizmie i otrzymał 2 lata zawieszenia.