free templates joomla

Joanna Jędrzejczyk vs Michelle Waterson walką wieczoru na UFC Fight Night San Francisco

Michelle Waterson vs Joanna JędrzejczykWiele wskazuje na to, że była polska mistrzyni wagi słomkowej Joanna Jędrzejczyk (15-3 MMA, 9-3 UFC) swoją następną walkę stoczy z Amerykanką Michelle Waterson (17-6 MMA, 5-2 UFC) a pojedynek będzie main eventem gali UFC on ESPN+ 19 (UFC Fight Night San Francisco), która odbędzie się 12-go października w hali Chase Center w San Francisco, w stanie Kalifornia (USA).

Co prawda informacja nie została jeszcze w 100% potwierdzona oficjalnie przez UFC, ale jest to raczej już kwestia techniczna, bowiem informację podał słynnny Brett Okamoto z ESPN.com w dniu 3-go lipca a za nim wiele amerykańskich portali branżowych. To naturalna kolej rzeczy, bowiem z wszelkich kalkulacji wynikało, że od razu walki o pas z Andrade, Polka raczej nie otrzyma i musi pokonać zawodniczkę ze znaczącym bilansem.

Dla Polki jest to szalenie ważna walka o ile myśli jeszcze o atakowaniu pasa mistrzyni wagi słomkowej dzierżonego dziś przez fenomenalną Jessicę Andrade. Tę samą, którą Joanna już raz pokonała. Tymczasem jednak "JJ" jest po porażce z Valentiną Shevchenko i nieudanym ataku na drugi pas kategorii muszej dzierżony przez Ukrainkę reprezentującą Kirgistan i Peru. Mimo dobrej postawy uległa swojej odwiecznej rywalce z czasów walk w Muay Thai.

"Karate Hottie" jak nazywana jest Waterson jest na fali, bowiem ma za sobą trzy wygrane z rzędu pojedynki z Cortney Casey, Felice Herrig i naszą Karoliną Kowalkiewicz w tym roku na UFC on ESPN 2. W nieudanym dla niej 2017 roku przegrała z Rose Namajunas i Tecią Torres a więc korespondencyjnymi rywalkami, z którymi biła się i wygrywała Joanna Jędrzejczyk.

Polka przebywa obecnie w USA, gdzie będzie przygotowywać się do walki w American Top Team dowodzonym przez brazylijskiego trenera Conana Silveirę. Ostatnio Joanna była obecna w Las Vegas na UFC 239, gdzie kibicowała Janowi Błachowiczowi w walce z Luke Rockholdem i zażywała wypoczynku. Teraz czeka ją wzmożona praca nad formą pod okiem takich trenerów jak Katel Kubis czy Mike Brown w Coconut Creek na Florydzie.