free templates joomla

Salim Touahri vs Mickey Gall na UFC on ESPN 5 Newark

Salim Touahri 27-letni Amerykanin Mickey Gall (5-2 MMA, 4-2 UFC) zmierzy się z polskim zawodnikiem Salimem Touahri (10-3 MMA, 0-2 UFC) podczas gali UFC on ESPN 5: Covington vs. Lawler, która odbędzie się w doskonale znanej Polakom hali Prudential Center w Newark w stanie Nowy Jork w dniu 3-go sierpnia. Dla Polak będzie to walka o "być, albo nie być" w Ultimate Fighting Championship po dwóch porażkach.

Touahri debiutował w organizacji UFC podczas drugiej edycji w Polsce, jaką była UFC Fight Night 118 w Gdańsku. Zmierzył się wówczas z Warlleyem Alvesem i został pokonany po dobrej postawie. Na uwagę zasługuje fakt, iż brał walkę w ostatniej chwili.

Niestety kolejny pojedynek z Japończykiem Keitą Nakamurą przegrał na punkty w słabym stylu, choć rywal z "nazwiskiem" był w jego zasięgu. Stąd teraz jest to bój o przetrwanie. Krakowianin trenujący pod okiem Łukasza Chlewickiego, pierwotnie miał zmierzyć się z Zelimem Imadaevem z Rosji.

Rywal Mickey Gall zasłynął w UFC pokonaniem słynnego "CM Punka", gwiazdy wrestilngu, którego skuszono ofertą walk w MMA i który po dwóch przegranych walkach, zakończył karierę w Mieszanych Sztukach Walki. Kolejną gwiazdą "skasowaną" przez Galla był słynny prospekt Sage Northcutt, którego Mickey udusił na UFC on FOX 22. Niestety rok 2019 nie zaczął sie dobrze dla niego, bo w marcu przegrał z weteranem Diego Sanchezem na UFC 235: Jones vs. Smith. Amerykanin trenuje w znanej Gracie New Jersey Academy.

Na UFC Newark, walką wieczoru będzie starcie tymczasowego mistrza Colby Covingtona (14-1 MMA, 9-1 UFC) i byłego mistrza Robbie Lawlera (28-13 MMA, 13-7 UFC).