free templates joomla

Jan Błachowicz straszliwie nokautuje Luke'a Rockholda na UFC 239! Video

Jan Błachowicz vs Luke RockholdKapitalny występ zanotował najlepszy polski zawodnik MMA Jan Błachowicz (24-8 MMA, 7-5 UFC), który podczas sobotniej gali UFC 239 Jones vs Santos w Las Vegas, znokautował byłego mistrza wagi średniej Amerykanina Luke'a Rockholda (16-5 MMA, 6-4 UFC). Było to bodajże najcenniejsze zwycięstwo w karierze 36-letniego Polaka pochodzącego z Cieszyna a trenującego w warszawskim Berkut WCA Fight Team pod okiem trenera Roberta Jocza i Roberta Złotkowskiego.

Pojedynek zaczął się od ostrych kopnięć lewą nogą Rockholda, który był bardzo niebezpieczny w tym momencie. Były obawy o kopnięcia właśnie. Polak przyjął wymiany i okopywał krzyżowo prawą nogę poniżej kolana od wewnątrz. Rockhold zrozumiał przesłanie i poszedł po obalenie przy sitace. Długo trwał zapaśniczy bój, ale Błachowicz nie dał się sprowadzić skutecznie.

Trafił dwa razy łokciem w klinczu i spychał głowę Amerykanina. Na odejściu i rozerwaniu klinczu trafił jeszcze raz. Przez chwilę trała walka w stójce i gołym okiem widać było, że obaj są potwornie wyczerpani. Błachowicz zaczął znów trafiać w nogi i radził sobie boksersko znakomicie unikając akcji Amerykanina. Niemal równo z syreną końcową wyprowadził niespodziewane kopnięcie na głowę, po którym Rockhold padł na deski!
Jan Błachowicz vs Luke Rockhold
Sędzia Herb Dean podnosił, że było to tuż po syrenie końcowej, ale nie miało to już znaczenia, bo obaj byli w narożnikach i szykowali się na drugą rundę. W tej walka toczyła się w stójce z podobnymi założeniami z kopnięciami w łydkę. W pewnym momencie Błachowicz wyprowadził lewy sierp, który trafił na punkt 34-letniego rywala i ten padł, ale zanim Herb Dean przerwał walkę Błachowicz umieścił na szczęce Luke'a!

To był dramatyczny koniec butnego Amerykanina, który długo nie był w stanie się podnieść. Polak w wywwiadzie z Joe Roganem powiedział, że newiele sobie robił z zachowania Rockholda i jest chłopakiem z Polski, który pokazał tu "polską siłę". Stwierdził na konferencji prasowej, że skoro teoretyczne zwycięstwo nad nim miało dać Luke'owi walkę o pas, to dlaczego nie on miałby teraz stanąć przed taką szansą? I to jest dobre pytanie na najbliższe miesiące. Bardzo możliwe, że walka taką szansę otworzy. Tymczasem gratulujemy i cieszmy się ze zwycięstwa Polaka, które zostało docenione przez prezesa Danę White i Jan otrzymał 50 tysięcy dolarów jako bonus "Performance of the Night". To trzeci bonus w historii występów Błachowicza w UFC. Warto było zarwać noc dla takich wiadomości.