free templates joomla

Śmierć mistrza Taekwondo Mikhaila Abdurakhmanova wpisana w ciąg tragicznych przypadków w rosyjskich Sportach Walki

Mikhail Abdurakhimov22-letni mistrz Rosji w Taekwondo Mikhail Abdurakhmanov z Dagestanu, został znaleziony 30-go czerwca martwy w rzece Sulak w Dagestanie. Według rosyjskiej prasy sportowiec utonął po tym, jak został wciągnięty przez potężny prądw rzece. Jego śmierć budzi sporo pytań, gdyż był dobrym pływakiem, ale policja nie wyklucza wersji o samobójstwie. To tyllko jedna z kilku tragedii jakie rozegrały się w obrębie świata sztuk walki w Rosji.

Ciało sportowca zostało odkryte w pobliżu elektrowni wodnej znajdującej się w pobliżu kaskady rzeki Sulak. Grupa ratowników z Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych (EMERCOM), w tym jeden nurek wyłowiła ciało. Wiadomość została później potwierdzona przez Ruslana Biyarslanova, prezesa federacji Taekwondo w Dagestanie.

Nasz sportowiec Mikail Abdurakhmanov, członek narodowego zespołu taekwondo, utonął. Był zwycięzcą mistrzostw Rosji. Był bardzo przyzwoitym, pracowitym i zdyscyplinowanym sportowcem. Nasze kondolencje dla krewnych i przyjaciół” - napisał Biyarslanov w mediach społecznościowych.

Śmierć Abdurakhmanova wpisuje się w ciąg nieszczęśliwych zdarzeń w rosyjskich sportach walki tylko w obrębie miesiąca tego roku. Na początku czerwca grupa sześciu mężczyzn pochodzących z Tadżykistanu została zatrzymana w związku ze śmiercią zapaśnika Sergeya Chueva (34 lata). Stanął on w obronie partnerki, gdy zostali w trakcie spaceru zaczepieni jednym z parków w południowo-zachodniej Moskwie. Meżczyźni po sprzeczce zaatakowali go, pobili i wrzucili do stawu, skąd wyciągnięto zwłoki. Partnerka powiedziała policji, że Chuev został kopnięty w głowę a dopiero potem wrzucono go do stawu. Ta zbrodnia wstrząsnęła Rosją i wielu ludzi sportu i świata sztuki oddało mu hołd za "obronę wartości".

Pod koniec czerwca w wyniku ran kłutych klatki piersiowej i głowy, śmierć poniósł 27-letni mistrz Judo Evgeny Kushnir, którego znaleziono w kałuży krwii w kawiarni w mieście Togliatti. Później okazało się, że był także postrzelony z broni traumatycznej. Drugi z mężczyzn przeżył atak i nieprzytomnego przewieziono go do szpitala. Śledztwo wykazało, iż obaj brali udział w walce z gangsterami, których podłożem był dług jednego z zaatakowanych mężczyzn. Podejrzanym o zabójstwo jest, 31-letni mieszkaniec jednej z sąsiednich republik Elshan Gakhirmanov, o czym poinformował Departament Regionu Samary rosyjskiego MSW.