free templates joomla

John Lineker zwolniony z kontraktu z Ultimate Fighting Championship

John LinekerMimo 12 zwycięstw w 16 pojedynkach w Ultimate Fighting Championship 29-letni brazylijski fighter John Lineker (31-9 MMA, 12-4 UFC) został skreślony z listy zawodników organizacji UFC, po tym jak wycofał się z walki z Robem Fontem na UFC on ESPN+ 12, która odbyła się 22-go czerwca w Greenville.
Organizacja straciła cierpliwość po kolejnym 4 wycofaniu się z walki (8 razy walki z jego udzialem były odwolywane - przyp. red.) z czego tylko w tym roku już dwukrotnie walki z jego nazwiskiem spadły z afisza. Trzeci raz był ostatnim w UFC i silnoręki "Hands of Stone" może szukać sobie nowego pracodawcy.

Do częstych absencji w walkach Brazylijczykowi można jeszcze zarzucić częste uchybienia związane z wagą. Tu także miał sporo na sumieniu, ale uchodziło mu to płazem. Mimo, że zaczynał w wadze muszej już w pierwszym występie w 2012 z Louisem Gaudinotem na UFC on FOX 3 roku przekroczył limit a potem na zmianę robił wagę i naruszał limity.

Ostatecznie wylądował w wadze koguciej. Lineker przegrał tylko dwa razy z TJ Dillashawem i Coreyem Sandhagenem w ostatniej odbytej i nieodwołanej walce. Miał 6 zwycięstw w tej kategorii, choć i jej limit naruszał nawet w walkach wieczoru. Brazylijczyk wycofał się drugi raz przeciwko Robowi Fontowi, jeden raz przeciwko Cory'emu Sandhagenowi, raz Jimmie'mu Riverze i raz Cody'emu Garbrandtowi.

Przed swoją ostatnią walką w UFC, John Lineker poprosił organizację o zwolnienie go z kontraktu. UFC się nie zgodziło i nakazało walczyć. Wycofanie się najwyraźniej zirytowało organizację i mogło być ostatnią kroplą, która przelała czarę goryczy. Brazylijski fighter miał już 4-go lipca zaplanowaną grapplingową walkę na Kasai Super Series Orlando z Amerykaninem Tonym Way,em. Zapewne na brak ofert nie będzie narzekał.