free templates joomla

Egzekucja czy przypadkowe morderstwo trenera Muay Thai i Kickboxingu?

Berk SabanLegendarny holenderski trener Muay Thai 57-letni Berk Saban został zastrzelony w poniedziałkowy wieczór 17-go czerwca Amsterdamie, stolicy Holandii. Do zdarzenia doszło o godzinie 21.20 na skrzyżowaniu Papaverweg i Klaproosweg w dzielnicy Amsterdam-Nord, gdy sprawcy w srebrnym BMW na belgijskich numerach oddali kilka strzałów do trenera Kickboxingu po czym zbiegli. Wezwano policję i służby medyczne, ale było już za późno na ratunek.

Później tego samego wieczora znaleziono podobny samochód na Wibautstraat w Zaandam, ale bez tablic rejestracyjnych. Policja bada czy samochód został użyty podczas strzelaniny. Śmiercią Sabana zaszokowane jest całe kickboxerskie środowisko, bowiem to jeden z najbardziej znanych szkoleniowców w Holandii. Policja nadal nie wie czy była to egzekucja czy przypadkowe morderstwo.

Saban Berk był właścicielem Saban Gym w Amsterdamie przez ponad 20 lat, dopóki polityka miejska walki z gangami skupionymi wokół kickboxerskich gymów zapoczątkowana przez burmistrza Eberharda van der Laana, a kontynuowana przez obecną panią burmistrz Femke Halsema w Amsterdamie nie zmusiła go do zamknięcia sali.

Berk to były uczeń jednego z założycieli tajskiego boksu w Holandii Jana Plasa, twórcy Mejiro Gym, który zmarł w więzieniu przy odsiadywaniu wyroku za gigantyczny handel narkotykami. Mający tureckie korzenie uczył Kickboxingu i Muay Thai od ponad 35 lat. Po zamknięciu Saban Gym nauczał w Big Lab, gdzie wynajął salę na Vlierweg, w pobliżu miejsca, w którym został postrzelony. Trenowało u niego także kilku polskich zawodników.