free templates joomla

Rodolfo Vieira opuszcza ACA i na UFC Montevideo zmierzy się z Oskarem Piechotą

Rodolfo VieiraFenomenalny 29-letni mistrz świata jiu-jitsu i niepokonany w MMA zawodnik Rodolfo Vieira (5-0 MMA, 0-0 UFC) z Brazylii opuścił rosyjsko - czeczeńską organizację Absolute Championship Akhmat, gdzie stoczył 3 walki i podpisał kontrakt z Ultimate Fighting Championship. Taką informację jako pierwszy opublikował portal The Athletic.com. Brazylijczyk wystąpi już 10 sierpnia w Urugwaju na gali UFC on ESPN+ 14 zwanej też UFC Montevideo, gdzie w wadze średniej zmierzy się z polskim zawodnikiem Oskarem Piechotą (11-1-1 MMA, 2-1 UFC).

Od czasu przejścia do świata MMA Vieira stoczył pięć profesjonalnych walk i wygrał wszystkie przed czasem. W trzech ostatnich pojedynkach występował w ACA (wcześniej nazywanym ACB) i pokonał trzech przeciwników w pierwszej rundzie. W swoim ostatnim starciu na ACA 96 bardzo szybko uporał się z teoretycznie bardziej doświadczonym i także do tego momentu niepokonanym Rosjaninem Vitaliyem Nemchinovem z 10 zwycięstwami na koncie. Brazylijczyk potrzebował niewiele więcej niż dwie minuty by się uporać z nim.

Piechota ma również 29 lat, ale dwa razy więcej zwycięstw, jedną przegraną i jeden remis. W UFC stoczył trzy walki i wygrał dwie pierwsze. W ostatnim został pokonany przez Amerykanina Geralda Meerschaerta w drugiej rundzie, w lipcu ubiegłego roku. Potem leczył kontuzję i dziś jest gotowy na bardzo trudny pojedynek. Poniżej wstępne zestwanienia gali w stolicy Urugwaju, Montevideo:

57,1 kg: Raulian Paiva vs. Rogério Bontorin
57,1 kg: Taila Santos vs. Ashlee Evans-Smith
120,7 kg: Raphael Bebezão vs. Ciryl Gané
61,2 kg: Chris Gutierrez vs Geraldo de Freitas
84,3 kg: Oskar Piechota vs. Rodolfo Vieira