free templates joomla

Mamed K. na wolności! Sąd odrzucił wniosek prokuratury o areszt tymczasowy!

fot. Mamed Khalidov Instagram Sąd w Katowicach odrzucił wniosek prokuratury o areszt tymczasowy dla byłego zawodnika MMA, Mameda K., którego zatrzymano w ostatni wtorek. W środę prokutrator przedstawił zatrzymanemu jedenaście zarzutów dotyczących między innymi: paserstwa samochodów, zlecenia podpalenia samochodu oraz naruszenia nietykalności i znieważenia policjantów.

Decyzja o postanowieniu sądu zapadła na nocnym posiedzeniu, jak poinformował w czwartek rano PAP naczelnik śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej Tomasz Tadla.

"Sąd uznał, że dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanych mu czynów, ale materiał dowodowy jest już zgromadzony w takim stopniu, że nie ma obawy matactwa i przeprowadzenie dalszych czynności w postępowaniu nie wymaga stosowania takiego środka zapobiegawczego" – powiedział prokurator.

Dla odmiany portal SportoweFakty.pl powołał się na inny powód odrzucenia przez sąd wniosku o areszt.

"Sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury o areszt, podważając tym samym wiarygodność świadka i jakość zarzutów formułowanych przez niego zarzutów – powiedział nam nasz informator."

Jednocześnie sąd nie zdecydował o zastosowaniu wobec Mameda K. żadnych innych wolnościowych środków zapobiegawczych. Prokuratura rozważa zaskarżenie postanowienia do sądu okręgowego.