free templates joomla

UFC 242: Khabib Nurmagomedov vs. Dustin Poirier - oficjalnie

Khabib Nurmagomedov vs Dustin PoirierOrganizacja Ultimate Fighting Champinship oficjalnie potwierdziła, iż main eventem gali UFC 242, która odbędzie się 7 września w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich swoejgo pasa będzie bronił aktualny dagestański mistrz wagi lekkiej z Rosji Khabib Nurmagomedov (27-0 MMA, 11-0 UFC) a jego rywalem będzie Amerykanin Dustin Poirier (25-5 MMA, 17-4 UFC).

Nurmagomedov był zawieszony przez amerykańską komisję Nevada Athletic Commission (NSAC) po UFC 229 w 2018 roku, gdy wraz z kuzynem Abubakarem Nurmagomedovem i Zubairą Tukhugovem dopuścili się awantury po walce z Conorem McGregorem w hali T-Mobile Arena. To było jedno z najbardziej wstydliwych zajść w dziejach UFC. Teraz nastąpi powrót fenomenalnego zawodnika z Rosji, ale także jego rodaków.

Planuje się, iż Zubayra Tukhugov, Abubakar Nurmagomedov i Islam Makhachev wystąpią na gali w Abu Dhabi. W tej chwili poszuukiwani są przeciwnicy dla nich” - cytuje managera Rizvana Magomedova rosyjska agencja informacyjna TASS.

Poirier zapracował sobie na walkę tytułową pokonując mistrza wagi piórkowej Maxa Holloway na UFC 236 w kwietniu br., której stawką był pas tymczasowy (interim). Nurmagomedov będzie faworytem tego starcia nie tylko od strony sportowej, ale także popularności w krajach arabskich, gdzie ostatnio często podróżował i uchodzi za najpopularniejszego zawodnika muzułmańskiego. Poniżej planowana karta walk do tej pory:

Khabib Nurmagomedov vs. Dustin Poirier
Shamil Abdurakhimov vs. Curtis Blaydes
Belal Muhammad vs. Takashi Sato
Ottman Azaitar vs. Teemu Packalen