free templates joomla

Wieczór Walk SWD 4 już 25 maja w Krakowie

Wieczór Walk SWD 4Dzień 25 maja 2019 obfituje w ciekawe wydarzenia sportowe na rynku sportów walki, ponieważ oprócz Thunderstrike Fight League 17 w Pionkach, w Krakowie odbędzie się kolejna, 4 edycja gali Wieczór Walk SWD. Organizatorzy imprezy przygotowali aż 14 pojedynków, w tym 8 zawodowych i 6 półzawodowych w formule MMA. W oktagonie SWD zaprezentuje się plejada zawodników z całej Polski, m.in z Krakowa, Bytomia, Katowic, Łodzi oraz Bielsko-Białej.

Ciekawie zapowiada się walka w kategorii wagowej 70 kg, w której rękawice skrzyżują Michał Cichoń z Shark Top Team oraz Mateusz Pochopień z Silesian Cage Katowice. Cichoń w ostatnim swoim pojedynku pokonał Michała Rogulę po ciężkim boju w formule półzawodowej na gali WLC 6 w Mniowie, a wcześniej odprawił Bartosza Kowala na poprzedniej odsłonie SWD Wieczór Walk w październiku 2018. Jego rywal Mateusz Pochopień także walczył na tym październikowym wydarzeniu. Wówczas wygrał z Jackiem Buczko w formule półzawodowej. 25 maja obaj zawodnicy zadebiutują zawodowo.  

Klubowy kolega Cichonia, Jakub Kuczeński (0-1) zmierzy się natomiast z Kasjanem Kazimierczakiem (1-1) ze Szkoły Walki Drwala w kategorii wagowej do 56,7 kg.                                                                                   Kuczeński ma za sobą półzawodowe starcia zarówno w Niemczech jak i w Polsce, m.in. z zawodnikiem warszawskiej Copacabany, Shamadem Erzunkaevem (0-1 Pro), w której to przegrał  w pierwszej rundzie poprzez duszenie trójkątne nogami, choć ostatecznie walka została uznana za nieodbytą poprzez błąd proceduralny sędziego punktowego. Później Jakub przegrał w zawodowym debiucie na niemieckiej gali Octagon FC z wymagającym Afgańczykiem, Amirem Shah Bayatem legitymującym się zawodowym rekordem 5-0. Na SWD Wieczór Walk 4 będzie miał okazję zrehabilitować się po tej porażce, ale zadanie przed Jakubem znowu nie jest łatwe, albowiem stanie naprzeciwko miejscowego zawodnika, Kasjana Kazimierczaka, z rekordem zawodowym 1-1 walczącym dla czeskiej organizacji PCF. W swoim ostatnim pojedynku w grudniu 2018 roku wygrał na punkty z Mirosłavem Holubem (0-2-1)

W innym ciekawym pojedynku gali SWD Wieczór Walk 4 w szranki staną Adrian Bober (2-3) z MMAtadores Katowice z Adrianem Osmańskim (1-0) z Baltic Fighters. Początkowo rywalem Bobera miał być Marian Strus z Zamościa którego ostatecznie wyeliminowała kontuzja, jednak promotorzy SWD stanęli na wysokości zadania kontraktując w zastępstwie Adriana Osmańskiego. Zawodnika legitymującego się rekordem zawodowym 1-0, zdobytym po zwycięstwie z utytułowanym zapaśnikiem, z którym to akurat Bober przegrał - Piotrem Przepiórką (2-3).
Adrian Bober jest natomiast zawodnikiem święcącym duże sukcesy na płaszczyźnie amatorskiej,  zdobywając w MMA amatorskie mistrzostwo świata WTKA we Włoszech w 2016 roku. Po tym sukcesie Bober stoczył walkę w formule półzawodowej, rozbijając ówczesnego mistrza Europy Karate – Przemysława Lenartowicza w 2017 roku. Później zaś Adrian udanie zadebiutował zawodowo pokonując  Benjamina Sobowicza w pierwszej rundzie walki. Na drodze fighterskiej Bobera stanął następnie wspomniany już Marian Strus (3-1), z którym „Adik” przegrał po dramatycznym boju.  Później stoczył zwycięską walkę z Litwinem, Matiasem Recko (0-1) oraz poniósł porażkę na gali Carpathian Warriors z Ivanem Slinskym (2-2). Swój ostatni pojedynek Bober stoczył ze wspomnianym Piotrem Przepiórką na poprzedniej odsłonie gali SWD Wieczór Walk, przegrywając w pierwszej rundzie poprzez duszenie zza pleców.

Walką wieczoru SWD Wieczór Walk 4 będzie starcie zawodnika KSW, Kamila Szymuszowskiego (16-6), z perspektywicznym Marianem Pawłowskim, byłym mistrzem Polski w Grapplingu. Szymuszowski zaliczył ostatnio dwie porażki z rzędu na galach KSW z Grzegorzem Szulakowskim oraz Arturem Sowińskim, wcześniej wygrywając za to z Gracjanem Szadzińskim.
Pawłowski, podopieczny Tomasza Jeruszki z MMAtadores Katowice, na swoim koncie nie ma takich „firm” jak Szymuszowski oraz jest zdecydowanie mniej doświadczonym zawodnikiem. W swoim figterskim dossier zanotował porażkę z Arturem Pawlakiem (3-4) oraz cztery zwycięstwa, kolejno z:  Wojciechem Nowakiem (0-1), Przemysławem Chojną (0-2), Patrykiem Grzemskim (1-1) i Grzegorzem Białasem (8-16). Ewentualne zwycięstwo Pawłowskiego nad Szymuszowskim zapewne otworzyłoby drogę do starć z zawodnikami z wyższego poziomu. Kamil Szymoszowski potrzebuje natomiast  odbudowania się po dwóch porażkach z rzędu.  

Gala SWD Wieczór Walk odbędzie w sobotę, 25 maja 2019, na hali Suche Stawy w Krakowie.
Bilety można kupić tutaj: www.wieczorwalk.swdgym.com