free templates joomla

Artur Kyshenko vs Yohan Lidon na Arena Fight

Yohan Lidon vs Artur KyshenkoSłynny ukraiński kickboxer Artur Kyshenko (72-12-1, 1 NC, 37 KO) zmierzy się ze znanym w Polsce z trzech występów w DSF Kickboxing Challenge francuskim fighterem Yohanem Lidonem (98-38-6) podczas gali Arena Fight, która odbędzie się 8-go czerwca w miejscowości Aix-en-Provence niedaleko Marsylii we Francji.  Wcześniej oferta na walkę z Kyshenko trafiła m. in do Polski.

36-letni Lidon w końcu marca br. walczył na gali DSF 21 "Śląskie Tąpnięcie II", gdzie wystąpił przeciwko Kamilowi Jenelowi w starciu o pas organizacji w wadze do 81 kg. Polak pokonał go bezdyskusyjnie na punkty. Wcześniej podobnie wygrał z nim Kamil Ruta w 2018 roku w Warszawie a z kolei Lidon pokonał silnego Niemca Sergeja Brauna.

Przed porażką z Jenelem Francuz wygrał 5 walk z rzędu (!), w tym nad pretendentem do pasa Glory Yoanem Kongolo. Na marginesie, dowiedzieliśmy się, że propozycja na walkę z Kyshenko trafiła najpierw do Kamila Jenela, ale Polak jest kontuzjowany i najwcześniej gotowy będzie do powrotu na ring jesienią tego roku. Szkoda, bo w formie z tego roku były w stanie nawiązać walkę z Kyshenką a tak naprzeciw znanego z występów w K-1 MAX i Kunlun Fight Ukraińca stanie Lidon.

Kyshenko ostatnio brał udział w kolejnym wydarzeniu z cyklu MasFight World Grand Prix (Martialism Square-MAS), która odbyła się 1-go maja w Xichang (prowincja Syczuan) w Chinach. Mieszkający obecnie w Barcelonie fighter z Odessy, walczył po kolei co 3 minuty z trzema przeciwnikami przez 9 minut. Ukrainiec walczył z Chińczykiem Sun Chao, Rumunem Florinem Lambagiu i Hiszpanem Rubenem Lee. Niestety nie udało mu się ich pokonać przez nokaut, choć bardzo się starał.

Na gali Arena Fight z gwiazd pojawi się nie tylko Kyshenko czy Lidon, ale przede wszystkim sprawca światowej sensacji z gali ONE Championship 96 Enter the Dragon 30-letni Samy "AK 47" Sana (134-9-1) z Francji będący interkontynentalnym mistrzem ISKA i dwukrotnym mistrzem Francji w Muay Thai. Także Jimmy Vienot (50-9), utytułowany zawodnik Muay Thai, mistrz świata WBC a także zwycięzca ostatnich ME Muaythai IFMA 2018. Jego rywalem będzie mający tureckie korzenie podopieczny Tarika Solaka z Solak Academy, Vedat Hoduk (25-4-1). Turek to mistrz A1 WGP.