free templates joomla

Cric Cyborg akceptuje wyzwanie Felicii Spencer na UFC 240

Cris Cyborg vs Felicia SpencerTrzeba mieć sporo odwagi by po zaledwie jednej walce w UFC wyzwać do walki samą Cris Cyborg (20-2 MMA, 5-1 UFC), ale kanadyjska zawodniczka MMA Felicia Spencer (6-0 MMA, 0-0 UFC), która była mistrzynią wagi piórkowej Invicta FC po pokonaniu solidnej Megan Anderson z Australii na UFC on ESPN+ 10, nabrała wiatru w żagle i chce pokonać brazylijską legendę.

Na odpowiedź mistrzyni nie trzeba było długo czekać. „27-ty Lipiec Edmonton, Kanada. Miałam jedną walkę w UFC w ciągu 15 miesięcy. Wyzwanie jest zaakceptowane!” - napisała Cristiane Justino Venancio, jak brzmi pełne nazwisko Pani "Cyborgowej". Wtedy miejsce będzie mieć gala UFC 240 a to może być starcie zasługujące nie tylko na główną kartę, ale i być może main event lub co-main event.

Brazylijka po klęsce z Amandą Nunes na UFC 232: Jones vs. Gustafsson 2 jest zdeterminowana do stoczenia walki, która ją obbuduje. Tak jak i Kanadyjka w przeszłości była mistrzyną Invicty po pokonaniu Marloes Coenen z Holandii w 2013 roku. Ostatni raz obroniła pas mając za rywalkę Darię Ibragimovą na początku 2016 roku. Potem przeszła już do UFC. Tu zdobyła pas demolując Tonyę Evinger i straciła go w 3 obronie z Nunes.

Felicia Spencer wywodząca się z Brazylijskiego Jiu-Jitsu, pas zdobyła pokonując przez duszenie w 4 rundzie Amerykankę Pam Sorenson i trafiła do UFC, gdzie debiutowała z Anderson. To pokazuje, że gotowa jest nawet na walkę wieczoru, której dystans z reguły wynosi 5 rund.