free templates joomla

Mistrz K-1 MAX Andy Souwer wypada z turnieju na ONE Championship 96: Enter the Dragon

Andy Souwer & Yodsanklai FairtexNiestety w wielce atrakcyjnym turniu wagi piórkowej organizacji One Championship nie zobaczymy legendarnego podwójnego mistrza K-1 MAX Holendra Andy'ego Souwera (160-22-1) o którego, wycofaniu się poinformowano na kilka dni przed wydarzeniem ONE Championship 96: Enter the Dragon, które ma się odbyć 17-go maja na Singapore Indoor Stadium w Singapurze. 

Souwer ma problemy zdrowotne, ale do końca wierzył, iż uda mu się wyleczyć. Niestety to się nie udało. Szkoda, bo po porażce z Yodsanklaiem, była możliwość rewanżu.

Holender nie weźmie udziału w świetnie obsadzonym turnieju, co jest stratą, ale zastąpi go pochodzący z Odessy ukraiński 24-latek Sasha Moisa (39-7), który stanie twarzą w twarz z tajsko - amerykańskim zawodnikiem Jo Nattawutem (69-7-2). Ukrainiec reprezentuje Behzad Warrior Academy z Bangkoku w Tajlandii, gdzie niemal cały czas mieszka i trenuje.

Moisa pierwotnie miał zmierzyć się z Danielem “The Rock” Dawsonem (53-14), ale organizacja ściągnęła mu Holendra Browna Pinasa (26-10-1), tak więc ilość Holendrów się zgadza, mimo absencji Souwera. Podczas imprezy walkę o tytuł mistrza One FC w wadze lekkiej (170 lbs/77,1 kg) stoczy dwóch innych Holendrów Nieky “The Natural” Holzken (90-14, 1 NC) i Regian “The Immortal” Eersel (53-4). Na tej gali do łask wraca w main event MMA i wystąpią w nim Shinya Aoki (43-8) i Christian Lee (11-3), mierząc się o pas wagi lekkiej. Poniżej zestawienia turnieju Kickboxingu:

Ćwierćfinały
70,3 kg: Giorgio Petrosyan (Włochy) vs Petchmorrakot Petchyindee (Tajlandia)
70,3 kg: Yodsanklai Fairtex (Tajlandia) vs Samy Sana (Francja)
70,3 kg: Dzhabar Askerov (Rosja) vs. Enriko Kehl (Niemcy)
70,3 kg: Sasha Moisa (Ukraina) vs. Jo Nattawut (USA)

Walka rezerwowa
Brown Pinas (Holandia) vs. Daniel Dawson (Australia)