free templates joomla

Oficjalny koniec Strikeforce 12 stycznia 2013!

Ronda RouseyJest to już o oficjalna wiadomość: organizacja Strikeforce zamyka swoją działalność a jej ostatnia gala odbędzie się 12-go stycznia. W ostatni czwartek 21-go poinformowano i końcu działalności i karcie walk ostatniej gali. "Od 2009, telewizja Showtime była świetnym partnerem i doceniamy jej poparcie dla Strikeforce i naszych sportowców" - powiedział twórca i jeszcze urzędujący prezes Scott Coker. "Dla naszej ostatniej imprezy, mamy gotową kartę z wspaniałymi walkami. To będzie niezapomniany wieczór dla takiego sportu jak MMA" - kontynuował i nie trudno się z tym nie zgodzić."Jesteśmy dumni z naszej współpracy z Scottem Cokerem i całym zespołem Strikeforce" - powiedział w odpowiedzi Stephen Espinoza, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny Showtime Sports, najważniejszego partnera organizacji. "Od Giny Carano, Rondy Rousey, Fiodora Emelianenko Daniela Cormiera, Nicka Diaza do GilbertaMelendeza, Showtime Sports i Strikeforce zbudowali jedne z największych gwiazd tego sportu i przyniosły wiele walk najchętniej oglądanych i najbardziej ciekawych w historii MMA. Czekamy na kolejną noc ekscytujących wydarzeń Strikeforce na Showtime w dniu 12-go stycznia" - dodał zachęcając do oglądania ostatniej gali.

Ostatnia impreza czyli Strikeforce: Marquardt vs. Saffiedine odbędzie się w hali Chesapeake Energy w Oklahoma City w Oklahomie i kana Showtimeł przekaże ją do 80 mln gospodarstw domowych za pośrednictwem 50 kablowych dostawców. Nie od dziś wiadomo, iż współpraca na lini UFC - Showtime z uwagi na kontrakty tej pierwszej z telewizją FOX, konkurującą z właśnie Showtime i CBS była bardzo trudna po zakupie jej przez ZUFFA i to też jedna z przyczyn końca Strikeforce.

Wydarzeniem ostatniej gali jest walka o tytuł wagi półśredniej pomiędzy znanym z UFC Nate Marquardtem i Belgiem Tareckiem Saffiedine. Ogłoszono także nową walkę pomiędzy byłym mistrzem wagi średniej Strikeforce Ronaldo "Jacare" Souza i i Edem Hermanem. Strikeforce przeowadziła 63 gale MMA, począwszy od Strikeforce: Shamrock vs. Gracie w dniu 10 marca 2006 r. w HP Pavilion w San Jose w Kalifornii. W stacji zadebiutowała galą Strikeforce: Shamrock vs. Le o pas walki średniej pomiędzy ówczesnym mistrzem Frankiem Shamrockiem i Cungiem Le w dniu 29 marca 2008. Dwie z imprez pokazała związana z Showtime, ogólnoamerykańska stacja CBS a także HDNet i kilka pokazanych było w systemie PPV.

Organizacja była do niedawna światowym numerem dwa na rynku Mieszanych Sztuk Walki. W marcu 2011 roku gruchnęła wieść o jej zakupie przez ZUFFA czyli koncern posiadający UFC a wcześniej WEC i to był początek końca organizacji. Obrabowana z najlepszych zawodników jak Jason Miller, Jack Shields, Nick Diaz, Alistair Overeem nie miała szans na rywalizację a exodus trwa nadal w najlepsze do właśnie, siostrzanej UFC. No cóż, to koniec pięknej historii i ważny krok w kierunku monopolizacji rynku MMA przez UFC.