free templates joomla

Terence “Bud” Crawford obronił pas WBO po faulu z Amirem Khanem! Video

Amir Khan vs Crawford31-letni bokserski mistrz świata WBO w wadze półśredniej, niepokonany Amerykanin Terence “Bud” Crawford (35-0, 26 KO) obronił pas pokonując w 6 rundzie przez techniczny nokaut byłego mistrza świata Amira Khana (33-5, 20 KO) reprezentującego Anglię. Do bokserskiego hitu doszło w sobotnią noc 20-go kwietnia hali Madison Square Garden w Nowym Jorku a pojedynek oglądało 14 tysięcy widzów. Co ciekawe, kończący walkę cios zadany został poniżej pasa na lini nóg i krocza.

Sędzia David Fields przerwał walkę po konsultacji z narożnikiem Pakistańczyka, bo twierdził on, że nie jest w stanie kontynuować walki, ale faktem jest, że przegrywał on tę walkę do tego momentu. Wicemistrza olimpijskiego Crawford posadził na deskach już w pierwszej rundzie, gdy trafił prawym nad ręką i odwróconego bokiem rywala trafił lewym sierpem. Khan był liczony, ale przetrwał. Pod koniec rundy otrzymał kolejny ciężki cios.

Taki początek nie zwiastował niczego dobrego i patrząc na przebieg walki, nokaut wisiał w powietrzu. Po walce okazało się, że Khan ma kontuzję ręki i w trakcie walki już to odczuwał. Crawford kapitalnie zmieniał pozycję na odwrotną i stał się jeszcze trudniejszy do boksowania dla Khana. Pakistańczyk odstawał też fizycznie i w większości akcji odbijał się od rok młodszego rywala jak od ściany. Na początku 6 rundy Crawford zaatakował hakiem z dołu i stało się to nieco za nisko, ale cios był przypadkowy a nie zamierzony. Walkę przerwano po chwili ogłoszono Terence'a Crawforda zwycięzcą, co było jedną z bardziej kuriozalnych decyzji w historii walk bokserskich o tytuły mistrza świata.

Być może Crawford pochodzący z Omaha zmierzy z teksańskim mistrzem świata wagi półśredniej IBF'u i WBC 29-letnim Errolem Spence'm Jr. (25-0, 21 KO), który w marcu 2019, pokonał legitymującego się 39 zwycięstwami Mikeya Garcię i utrzymał pas IBF, oraz zdobył wakujący WBC. Khan z kolei, chyba już zrozumiał, że w wadze półśredniej niczego nie zwojuje. Wyprawa do średniej i walka z Saulem ''Canelo'' Alvarezem była także kasowym hitem, ale sportowo został zmiażdżony. Na pewno nie zniknie ze sportowej mapy walk bokserskich, ale najlepsze walki ma już za sobą.