free templates joomla

Alistair Overeem rozbił Alexeia Oleinika w walce wieczoru na UFC St. Petersburg

Alistair OvereemNiecałą rundę potrzebował Holender Alistair Overeem (45-17 MMA, 10-6 UFC), by w starciu dwóch najbardziej doświadczonych weteranów organizacji Ultimate Fighting Championship pokonać urodzonego w Charkowie na Ukrainie Alexeia Oleinika (57-12-1 MMA, 6-3 UFC) który reprezentował Rosję. Pojedynek wieczoru, który zakończony został serią uderzeń w parterze, odbył się 20-go kwietnia w hali Pałacu Jubileuszowego w Sankt Petersburgu w Rosji podczas gali UFC on ESPN+ 7 (UFC Fight Night 149).

Oleinik miał tylko 18 dni na przygotowanie do walki w zastępstwie pierwotnie planowanego mistrza Bellator MMA Alexandra Volkova (30-7 MMA, 4-1 UFC). Mimo to początek walki należał do niego i o dziwo działo się to w stójce, gdzie zepchnął dawnego mistrza K-1 World Grand Prix do defensywy pod siatką. Nie udały mu się parterowe akcje na początku, kiedy to nawet zajął niekorzystną pozycję z dołu, by zastosować swoją koronną technikę - "duszenie ezekiela".

Niestety Overeem wytrzymał to wszystko a w kontrach i przyjmował uderzenia w tułów i kopiąc kolanami uzyskał przewagę. Zdołał nawet podcinać rywala. W końcówce rundy błąd popełnił Oleynik i Overeem rozpoczął to co potrafi najlepiej czyli egzekucję z góry. Na 15 sekund przed końcem sędzia Marc Goddard zatrzymał walkę. Pomimo przyjacielskiej atmosfery obaj walczyli zaciekle i zasłużyli na brawa za sportową postawę.