free templates joomla

Karolina Kowalkiewicz vs. Alexa Grasso na UFC 238 Chicago

Kowalkiewicz vs Grasso UFC 238 posterNie będzie pauzować długo 33-letnia polska zawodniczka MMA Karolina Kowalkiewicz (12-4 MMA, 5-4 UFC), która już 8-go czerwca stanie naprzeciwko młodszej o 8 lat Meksykance Alexie Grasso (10-2 MMA, 2-2 UFC) podczas gali UFC 238 Cejudo vs Moraes w Chicago (USA). Będzie to druga walka w tym półroczu trenującej w Shark Top Team Łódź byłej pretendentki do pasa mistrzowskiego wagi słomkowej (115 lbs/52,2 kg).

Kowalkiewicz w końcu marca uległa niestety Amerykance Michelle Waterson podczas gali UFC on ESPN 2 w Filadelfii. To zwycięstwo Waterson może otworzyć drogę do pojedynku o pas. Szkoda, że kosztem Polki, która potrzebowała wygranej po klęsce z Jessicą Andrade. Kowalkiewicz aktualnie zajmuje dopiero 14 w rankingu USA Today Sports/MMA Junkie, ale jest cenioną zawodniczką przez UFC.

Grasso, pauzowała od maja 2018 i porażki z Tatianą Suarez na UFC Fight Night 129. Dwukrotnie odwoływała walki z Marina Rodriguez i raz z Angelą Hill. Powodem były kontuzje. Meksykanka pochodzi z Guadalajary i trenuje w Lobo Gym MMA, wraz z inną fighterką UFC Irene Aldana.

Podczas gali UFC 238 dojdzie do dwóch walk o pasy w wadze koguciej, gdzie zmierzą Henry Cejudo (14-2 MMA, 8-2 UFC) i Marlon Moraes (22-5 MMA, 4-1 UFC), oraz muszej kobiet, Jessicki Eye (14-6 MMA, 4-5 UFC) i Valentiny Shevchenko (16-3 MMA, 5-2 UFC). Poniżej do tej pory znane zestawienia.

Henry Cejudo vs. Marlon Moraes
Valentina Shevchenko vs. Jessica Eye
Nina Ansaroff vs. Tatiana Suarez
Katlyn Chookagian vs. Joanne Calderwood
Blagoy Ivanov vs. Tai Tuivasa
Calvin Kattar vs. Ricardo Lamas
Jimmie Rivera vs. Petr Yan
Pedro Munhoz vs. Aljamain Sterling
Alexa Grasso vs. Karolina Kowalkiewicz