free templates joomla

Tai Tuivasa vs Blagoy Ivanov na UFC 238

Tai TuivasaBułgarski były mistrz WSOF w wadze ciężkiej Blagoy Ivanov (17-2 MMA, 1-1 UFC) może zmierzyć się z aborygeńskim wojownikiem z Australii Tai'em Tuivasa (10-1 MMA, 3-1 UFC) podczas gali UFC 238, która odbędzie się w hali United Center w Chicago w dniu 8-go czerwca. Informacja nie jest jeszcze potwierdzona, ale 26-letni Tuivasa ujawinił ją podczas wywiadu dla Sports News a potem wzmiankę dał The Daily Telegraph.

Ivanov w ostatniej walce pokonał Bena Rothwella na UFC on ESPN+ 4 Wichita po bardzo kontrowersyjnej decyzji. Wcześniej w debiucie w UFC przegrał z byłym mistrzem Juniorem dos Santosem na UFC Fight Night 133 w lipcu 2018 roku. 32-letni Bułgar to pogromca samego Fiodora Emelianenki z koronnego dla Rosjanina Sambo. Tym zasłynął i po tym poznał go świat. Walczył w Bellator MMA wygrywając 6 walk nim nie pokonał go inny Rosjanin Alexander Volkov.

Ze wspomnianym JDS pierwszej porażki w UFC doznał "Bam Bam" jak nazywany jest silnoręki zawodnik mający aborygeńskie korzenie, Stało się to w ostatnim pojedynku na UFC Fight Night 142 w Adelajdzie w Australii w styczniu tego roku. Wcześniej Tuivasa pokonał m.in. Andreia Arlovskiego na UFC 225: Whittaker vs. Romero 2. Uchodzi za wielki talent australijskiego MMA. Poniżej aktualna karta walk:

57,2 kg: Valentina Shevchenko vs Jessica Eye
52,6 kg: Tatiana Suarez vs Nina Ansaroff
57,2 kg: Katlyn Chookagian vs Joanne Calderwood
120,7 kg: Tai Tuivasa vs Blagoy Ivanov
52,6 kg: Felice Herrig vs Yan Xiaonan