free templates joomla

UFC St-Petersburg: Krzysztof Jotko z nowym rywalem

Krzysztof JotkoNiestety polskiemu zawodnikowi MMA wagi średniej Krzysztofowi Jotko (19-4 MMA, 6-4 UFC), który ma wystąpić podczas gali UFC on ESPN+ 7 Volkov vs Overeem, w Sankt Petersburgu w Rosji (20-go kwietnia), "wypadł" rywal. Kontuzji bowiem doznał mistrz organizacji Fight Nights Global Rosjanin Roman Kopylov (8-0 MMA, 0-0 UFC). 

Zastąpi go dysponujący identycznym rekordem 30-letni weteran Bellator MMA Alen Amedovski (8-0 MMA, 0-0 UFC) z Macedonii. Amedovski debiutuje w UFC. Macedończyk mieszka w Rzymie i trenuje ze słynnym weteranem MMA z UFC i Bellator MMA Alessio Sakarą. 

29-letni Polak już wcześniej miał walczyć w Rosji z Adamem Yandiyevem podczas pierwszej gali Ultimate Fighting Championship w tym kraju jaką była UFC Fight Night 136 (UFC Russia) we wrześniu 2018 w stolicy Rosji Moskwie. Jotko wówczas on doznał kontuzji w trakcie przygotowań.

Niestety, debiut Kopylova w UFC został przełożony z powodu kontuzji. Ma zwichnięcie i uszkodzenie aparatu torebkowo-więzadłowego stawu barkowego. Powrót do zdrowia potrwa długo, jego następna walka odbędzie się nie wcześniej niż za 4 miesiące" - poinformował szef zespołu „Rat” Alexander Skaredin, z którym współpracuje Kopylov.