free templates joomla

Mistrz UFC T.J. Dillashaw na dopingu i zrzeka się pasa

T.J. DillashawMistrz wagi koguciej w organizacji UFC T.J. Dillashaw (16-4 MMA, 12-4 UFC) został zawieszony przez Stanową Komisję Atletyki Stanu Nowy Jork (NYSAC) i Amerykańską Agencję Antydopingową (USADA) na 12 miesięcy. Według zawsze dobrze poinformowanego dziennikarza Ariela Helwani z ESPN, New York State Athletic Commission zawiesiła Dillashaw za naruszenie stosowanie zabronionej substancji. 

Zakaz obowiązuje z mocą wsteczną od 19 stycznia tego roku. T.J. został również ukarany grzywną w wysokości 10 tysięcy dolarów za naruszenie polityki antydopingowej.

33-letni zawodnik chcąc wyprzedzić oficjalną informację ogłosił zawieszenie za pośrednictwem Instagrama, zrzekając się jednocześnie pasa mistrzowskiego wagi koguciej, choć wpadka nastąpiła po gali UFC on ESPN+ 1 w styczniu br. w hali Barclays Center na Brooklynie w Nowym Jorku, kiedy to Dillashaw walczył z mistrzem olimpijskim w zapasach z Henrym Cejudo (13-2 MMA, 9-2 UFC) o pas wagi muszej. Nie tylko nie stał się podwójnym mistrzem, ale stracił swój pas, bowiem Cejudo zakończył walkę z nim w pierwszej rundzie, nokautując go.