free templates joomla

Mateusz Piskorz vs Kane Mousah na Bellator Birmingham

Piskorz vs Mousah Bellator  BirminghamPolski zawodnik MMA 26-letni Mateusz Piskorz (14-4) trenujący w słynnym SBG Johna Kavanagha w Irlandii w wraz z Conorem McGregorem, zadebiutuje w organizacji Bellator MMA podczas gali Bellator Birmingham: Primus vs. Wilde w angielskim Birmingham w dniu 4-go maja 2019. Rywalem Polaka będzie Anglik Kane Mousah (11-2) o przydomku "The Danger" (ang. niebezpieczny - przyp. red.) a pojedynek odbędzie się w wadze lekkiej.

Polak zafascynowany postacią kilka lat starszego Irlandczyka Conora McGregora wyjechał z Polski, by trenować w Irlandii. Młody zawodnik dopiął swego i dodatkowo zeszedł do wagi lekkiej a nawet zmienił pozycję w walce na odwrotną, typową dla swojego idola. Widoczne to było choćby w ostatnim zwycięskim pojedynku z Iainem Feenanem na gali Rage in the Cage 4 w Szkocji w listopadzie 2018.

"Jushas" miał debiutować w Bellator MMA już w lutym br., ale mający przeszłość KSW zawodnik ostatecznie rozpocznie karierę w numerze 2 światowego MMA w maju, w którym skończy 27 lat (25-go maja) i byłby to najlepszy prezent urodzinowy. Warszawianin w 2018 roku wygrał dwie walki. Pierwszą podczas chińsko - rosyjskiej gali MFP 220: Mayor's Cup 2018/Kunlun Fight MMA X w maju w Chabarowsku w Rosji, pokonał chińskiego zawodnika Kurbanjianga Tuluosibake a w listopadzie wspomnianego Szkota Iaina Feenana.