free templates joomla

Jan Błachowicz vs Luke Rockhold na UFC 239?

Luke Rockhold vs Jan BłachowiczJak poinformował portal ESPN.com będący partenerem organizacji Ultimate Fighting Championship, 36-letni polski zawodnik wagi półciężkiej Jan Błachowicz (23-8 MMA, 6-5 UFC) może zmierzyć się z byłym mistrzem wagi średniej Luke Rockholdem (16-4 MMA, 6-3 UFC) podczas gali UFC 239. Gala odbędzie się 6-go lipca 2019 roku w Las Vegas. To jak na razie pierwszy możliwy pojedynek tej gali.

Póki co Polak nadal zajmuje wysoką 6 lokatę w wadze półciężkiej w organizacji UFC, gdzie spadł z 4 pozycji po porażce z Thiago “Marretą” Santosem UFC on ESPN+ 3 w Pradze pod koniec lutego. Z kolei trenujący w American Kickboxing Academy Luke Rockhold, będzie debiutował w tej wadze i także jest po porażce w ostatnim pojedynku z Yoelem Romero na UFC 221 w lutym 2018 roku.

O dwa lata młodszym od Błachowicza, Amerykaninie głośno było w ostatnim czasie głównie w kontekście krytyki innych zawodników w tym i Błachowicza. W połowie roku miał już debiutować w wadze półciężkiej z Alexandrem Gustafssonem na UFC 227 a pod koniec 2018 roku "spadł" mu pojedynek z Chrisem Weidmanem, innym byłym mistrzem wagi średniej.

Rockhold stracił swój pas w pojedynku z niedawno awansowanym do Hall of Fame Anglikiem o polskich korzeniach Michaelem Bispingiem na UFC 199, gdy zlekceważył go i przegrał rewanżowe starcie. Bisping posłał go wówczas na deski w 3,5 minuty. Skoro pokonał go polski "Hrabia", to kto wie czy i nie dokona tego "Cieszyński Książę" - jak nazywany jest Błachowicz. Na razie jednak warto poczekać na oficjalne potwierdzenie ze strony Ultimate Fighting Championship.