free templates joomla

Ministerstwo Sportu nadal zwleka - karatecy robią swoje

ME Karate WKF 2018, Sara Elwart, Hubert Jarocki, Kinga HarastW duńskim Aalborgu zakończyły się Mistrzostwa Europy w Karate Olimpijskim WKF kadetów, juniorów i U-21. Polscy zawodnicy wywalczyli 3 brązowe medale. 30-osobowa Reprezentacja Polskiej Unii Karate stanęła przed trudnym zadaniem. 

Na rok przed Igrzyskami Olimpijskimi młodzi zawodnicy z całego świata chcieli się zaprezentować z jak najlepszej strony. Niektórzy z nich mają jeszcze szanse włączyć się do wyścigu o olimpijskie nominacje.

Who will be the KARATE's next European star? - pytał WKF (World Karate Federation) na swojej stronie internetowej. Do przyszłych gwiazd światowego karate dołączyli także Polacy:

Hubert Jarocki (Olimp Łódź) wśród kadetów wywalczył brązowy medal w kumite -70 kg.
Sara Elwart (KS Gokken) - brąz w kategorii U21 - 61kg.
Kinga Harast (Harasuto Łódź) zdobyła brązowy medal w kategorii U21 +68kg.

Ministerstwo Sportu i Turystyki rozpatruje wniosek Polskiej Unii Karate o przyznanie jej statusu polskiego związku sportowego w dyscyplinie karate olimpijskie. Dla zawodników startujących w WKF-ie, pozytywna decyzja oznaczałaby ministerialne pieniądze na szkolenie, możliwość rywalizacji w Mistrzostwach Polski, Pucharze Polski czy Młodzieżowych Mistrzostwach Makroregionów.

Nasi najlepsi zawodnicy w karate olimpijskim wciąż nie mogą wystąpić jako Reprezentacja Polski. Oficjalnie do Danii pojechali jako Reprezentacja Polskiej Unii Karate. Ministerstwo obiecuje że podejmie decyzję (wciąż nie wiadomo jaką) do 31 marca.

Polish Team WKF (Polska Unia Karate)

fot. Polska Unia Karate

Źrodło: Informacja prasowa