free templates joomla

UFC 234: Robert Whittaker w szpitalu! odwołany main event! Anderson ''Spider'' Silva vs Israel Adesanya walką wieczoru!

Robert WhittakerNiestety fatum dopadło kolejną galę i kolejny main event świata MMA. Tym razem pecha na UFC 234, która odbędzie się dzisiejszej nocy w hali Rod Lawer Arena w Melbourne w Australii. Dzisiejszego poranka prezes UFC Dana White poinformował, iż Robert Whittaker (20-4 MMA, 11-2 UFC) miał przepuklinę brzuszną i został skierowany do szpitala. Tym samym jego pojedynek z Kelvinem Gastelumem (16-3 MMA, 10-3 UFC) został zdjęty jako main event.

Tym samym pojedynek Israela Adesanya (15-0 MMA, 4-0 UFC) z legendarnym Andersonem Silva (34-8 MMA, 17-4 UFC) stał sie głównym wydarzeniem wieczoru, co i tak de facto miało miejsce. Walka niestety będąc głównym wydarzenie, będzie miała tylko trzy rundy, a nie pięć, jak to jest w zwyczaju.

Bomba w Melbourne wybuchła rano, zmieniając cały mistrny plan jaki towarzyszył UFC 234 w Australii. Mistrz wagi średniej Robert Whittaker, jeszcze dzień wcześniej na ważeniu czuł się znakomicie, mówiąc o życiowej formie. Ale już w nocy skarżył się na silny ból brzucha i wymiotował w sobotę (naszego czasu). Około drugiej w nocy (czas lokalny) został przetransportowany do szpitala. Zdiagnozowano przepuklinę brzuszną i Australijczyk zmuszony został by przejść operację. Tym samym walka o pas pomiędzy nim a Kelvinem Gastelum została odwołana.

Informacje przez Danę White zostały przekazane z pierwszej ręki do ESPN. Prezes Ultimate Fighting Championship powiedział, że problem zdrowotny Whittakera nie ma nic wspólnego z utratą wagi. Nowozelandczyk z Australii broniłby tytułu mistrza wagi średniej po raz pierwszy od zdobycia pasa w lipcu 2017 roku. Wcześniej odnotował dwa zwycięstwa nad Kubańczykiem Yoelem Romero (ten drugi nie był zliczany, ponieważ Kubańczyk nie zrobił wagi.

Na tej imprezie czeka nas 11 pojedynków z 12 zapowiedzianych, a długo wyczekiwany powrót Andersona "Spidera" będzie wisienką na torcie. W wieku 43 lat Brazylijczyk ma 34 zwycięstwa, 8 porażek i jedną walkę NC. Adesanya jest niepokonany w swojej karierze, z 15 zwycięstwami w 15 walkach i uważany jest uważany za młodszą wersję brazylijskiej legendy. Walka nie będzie uznana jako ewentualny pas tymczasowy (interim - przyp. red.), ponieważ Anderson Silva, który zważył się w koszuli i szortach miał 84,4 kg a nie 83,9 kg, co byłoby właściwą wagą do walki o pas. Adesanya zaś miał 83,9 kg.