free templates joomla

DSF 20: Abderahmane Coulibaly rywalem Tomasza Sarary w walce o pas wagi ciężkiej DSF Kickboxing Challenge

DSF 20 Sarara vs Coulibaly33-letni Francuz Abderahmane Coulibaly (55-12-1, 21 KO) będzie rywalem najlepszego polskiego zawodnika wagi ciężkiej Tomasza Sarary (41-7 KB, 16 KO) podczas gali DSF 20: Królowie Ringu, która odbędzie się 23-go lutego 2019 w krakowskiej Hali Sportowej Suche Stawy. Sarara to od grudnia aktualny mistrz organizacji w wadze ciężkiej i stawką pięciorundowej w założeniu walki będzie pas mistrza.

Francuz to m.in. amatorski mistrz świata WAKO w formule K-1 z MŚ w Brazylii, gdzie w finale pokonał słynnego bialoruskiego mistrza Muaythai Alexeia Kudina. Był także brązowym medalistą MŚ w Muaythai IFMA w Busan w Korei w 2008 roku.

Coulibaly w 2018 roku stoczył tylko jedną zawodową walkę pokonując szybko w pierwszej rundzie rodaka Fabrice Gnerde. Wcześniej wygrał także z Vladimirem Toktasynovem, który niegdyś stronniczo został uznany za zwycięzcę w walce z Sararą na jednej z gal Tatneft Cup w 2012 roku. Jest bratem słynnego piłkarza Ousmane Coulibaly.

Podczas gali odbędą się dwa inne pojedynki mistrzowskie, w których zmierzą się w wadze lekkośredniej do 71 kg mistrz Jarosław Daschke (15-1) z GKS Champion Gdańsk i Adam ,,Polish Psycho" Gielata () z Punchera Wrocław. Z kolei w wadze średniej (do 75 kg) zmierzą się Piotr Sokół z Ring Kraków i Marcin Mazurkiewicz (9-3) z Fight House Nowy Sącz. Także zawodnik Fight House Nowy Sącz Tomasz Brotoń () za rywala będzie miał Kamila Sójkowskiego (2-1) z FitFabric Pro Fight Łódź. podczas gali wystąpi także Rafał Dudek (22-14) - lider teamu z Nowego Sącza i były zawodnik organizacji Glory Kickboxing.

Nie można zapomnieć także o startującym na tej gali Turnieju Wagi Ciężkiej gdzie odbędą się dwa pojedynki Czecha Tomasa Hrona (83-17-3, 30 KO) z Rosjaninem Kirillem Kornilovem (14-3, 5 KO) i Dawida Żółtaszka (12-7) z Zaharem Trofimovem (6-1).