free templates joomla

Dwaj polscy zawodnicy wystąpili na Lumpinee Boxing Stadium

Robert "Gadżet" DąbrowskiKolejnych dwóch polskich zawodników Maciej Tercjak z KSW Freestyler Włocławek/Hunter Kickboxing Łomża i Robert Dąbrowski z Shark Top Team Bytom wystąpiło na słynnym Lumpinee Boxing Stadium w stolicy Tajlandii, Bangkoku. W dniu 2-go lutego obaj Polacy wystąpili podczas gali Muaythai Lumpinee TKO, organizowanej przez renomowanego promotora Phiraponga Theradeatponga. To dość rzadki przywilej i Polacy pokazali się dobrze.

Bytomski zawodnik o przydomku "Gadżet" zdołał efektownie wygrać pojedynek nokautując swojego rywala w 3 rundzie, gdy serią uderzeń posłał go na deski. Z kolei Tercjak wywodzący się z Karate miał zdecydowanie dużo bardziej doświadczonego rywala, który walczył z defensywy, wyłapując błędy polskiego fightera.

Tajowi udawało się podcinać zawodnika z Łomży i zadawać więcej kopnięć na tułów, które są najbardziej punktowane. Finisz Polaka rozpoczął się zdecydowanie za późno i Tajowi udało się dowieść przewagę punktową do końca walki. Warto podkreślić, iż Tercjak toczył pierwszy zawodowy pojedynek na pełnych zasadach Muay Thai i dodatkowo na dystansie 5 rund.

Polscy fighterzy wraz całą rzeszą głośno dopingujących ich rodaków przebywała na obozie MTC Thailand organizowanym kolejny raz przez Rafała Górkę z Torunia. Polska ekipa trenowała w gościnnych progach Sasiprapa Gym w Bangkoku, którym kieruje Torsak Pongsupha. Dzięki temu udało się wystawić na tak renomowanej arenie, aż dwóch polskich zawodników. Walki Macieja Tercjaka i Roberta Dąbrowskiego można obejrzeć w transmisjach na FB. Link 1 i Link 2.