free templates joomla

Maciej Jewtuszko vs Norman Parke na Fight Exclusive Night

Maciej JewtuszkoOrganizacja Fight Exclusive Night podczas sobotniej gali FEN 23 w Lubinie zapowiedziała pojedynek weterana KSW, Macieja Jewtuszko (12-4-0) i takiegoż samego weterana i UFC i KSW Normana Parke (25-6-1). Pojedynek odbędzie się najszybciej na gali FEN 25 w nieznanym jeszcze terminie, ale na pewno dalszym niż kwiecień 2019, bowiem do tego czasu Irlandczyk z Belfastu ma kaluzulę w kontrakcie z KSW zakazującą mu walki na polskim rynku dla konkurencji.

Pozyskanie Jewtuszki jest nieco zaskakujące, ponieważ w ostatnim czasie "Irokez" wystąpił jedynie na gali DSF Kickboxing Challenge 15 w formule K-1 pokonując Roberta Krasonia, który w piątek uzyskał miano Najlepszego Amatorskiego Polskiego Kickboxera Roku 2018. Ostatni pojedynek w MMA Jewtuszko stoczył w październiku 2014 roku na KSW 40 w Dublinie ulegając Davidowi Zawadzie. Wcześniej w marcu 2016 pokonał byłego mistrza Krzysztofa Kułaka na KSW 34.

Parke zasłynął w Polsce głównie walkami z Mateuszem Gamrotem, gdzie do polskiej organizacji trafił tradycyjną drogą po nieudanej przygodzie w UFC via BMMA i ACB. W ostatniej walce pokonał Mylesa Price'a na gali Brave CF 13 a wcześniej Łukasza Chlewickiego na KSW 43 Soldic vs. Du Plessis. Ostatnio były problemy z walką Parke'a, który odrzucał kolejne oferty FEN na rywali w FEN jak też zmianę formuł na K-1.