free templates joomla

Jon Jones czysty po walce na UFC 232 z Alexandrem Gustafssonem!

Jon JonesJak poinformował w dniu wczorajszym amerykański dziennikarz Bret Okamoto z ESPN.com powołując się na informacje Stanowej Komisji Atletyki stanu Kalifornia (CSAC) amerykański mistrz UFC wagi półciężkiej Jon Jones (23-1 MMA, 17-1 UFC) pomyślnie przeszedł testy antydopingowe USADA po walce z Alexandrem Gustafssonem (18-5 MMA, 10-5 UFC) po gali UFC 232, która odbyła się 29-go grudnia w Ingelwood w Kalifornii.

Przypomnijmy, iż z powodu wcześniejszego wykrycia (w dniu 9-go grudnia - przyp. red.) śladowych ilości środka o nazwie turinabol Jon Jones nie otrzymał licencji w stanie Nevada i galę w ciągu tygodnia przeniesiono do odległego od Las Vegas o ponad 400 km Ingelwood obok Los Angeles w Kalifornii.  Tam jurysdykcja NSAC się nie rozciągała. Dzięki temu Jones, którego czeka i tak rozmowa z NSAC, mógł walczyć w Kalifornii.

W organizmie 31-letniego Amerykanina nie znaleziono metabolitu turinabolu, którego "piktogramy" znalazły się w badaniu probki z 9-go grudnia. California State Athletic Commission, która odpowiadała za event z hali The Forum ściśle współpracuje z U.S. Anti-Doping Agency (USADA) w zwalczaniu plagi dopingu. Od momentu podpisania umowy UFC ze światową VADA (Voluntary Anti-Doping Association) fighterzy badani są w dowolnym czasie i miejscu na ziemii. Jones miał kilkukrotnie pozytywne testy na obecność i sterydów i innych zabronionych środków. Jego walka z gali UFC 219 z Danielem Cormierem została właśnie z tego powodu unieważniona a on sam miał roczną karencję. Informację Okamoto potwierdził dyrektor wykonawczy CSAC Andy Foster i została ona z ulgą przyjęta przez władze UFC jak i zwykłych fanów.

Jones w ostatniej walce pokonał po raz drugi w karierze Gustafssona. Przejął też zwakowany przez Daniela Cormiera pas UFC. Czystość Jonesa jest ważna, bo czeka go kolejny pojedynek już 2-go marca na UFC 235 w Las Vegas, gdzie na walkę musi uzyskać licencję NSAC. Jego rywalem będzie rodak Anthony Smith (31-13 MMA, 7-3 UFC). Jones musi stawić czoła Komisji Stanowej stanu Nevada (NSAC) już w dniu 29-go stycznia. Cszystość w tym teście może okazać się kluczowa dla uzyskania późniejszej licencji.