free templates joomla

Walka Jon Jones vs Anthony Smith na UFC 235 pod warunkiem licencji NSAC

Jon Jones vs Anthony SmithUwzględniając domniemanie, iż licencję ze strony Nevada State Athletic Commission (NSAC), otrzyma słynny enfant terrible światowego MMA Jon Jones (23-1 MMA, 17-1 UFC) to następną walkę, odbędzie przeciwko swojemu amerykańskiemu rodakowi Anthony'emu Smithowi (31-13 MMA, 7-3 UFC) podczas marcowej UFC 235, która w dniu 2-go marca odbędzie się na T-Mobile Arena w Las Vegas (USA).

Informację potwierdził prezes UFC Dana White w sobotnią noc dla skandalizującego portalu TMZ Sports dodając, iż Smith, już podpisał umowę na walkę. jednak "Bones" wciąż musi stawić się przed Stanową Komisją Atletyki stanu Nevada, aby wyjaśnić pozytywny wynik testu na obecność zabronionych substancji. czekają go też kolejne testy USADA.

Badanie z dnia 9 grudnia ujawniło niskie ilości metabolitu doustnego turinabolu, tego samego steroidu, który wykryto u niego po teście w ramach licencji na jego walkę z Danielem Cormierem w lipcu 2017 r. To spowodowało przeniesienie gali UFC 232 z Nevady do Kalifornii i tylko dzięki prawnemu wybiegowi mogła się ona odbyć. Odbyła się i okazała się sukcesem pomimo dodatkowych kosztów (ok. 6 mln $) a Jones pokonał w rewanżu przed czasem w 3 rundzie Alexandra Gustafssona ze Szwecji.

Czym Anthony Smith zasłużył na walkę o pas poza faktem, iż jest Amerykaninem? Od porażki w lutym z Thiago Marettą Santosem (rywal Jana Błachowicza) w wadze średniej (84 kg) zmienił wagę na półciężką podopobnie jak Brazylijczyk i wygrał z rzędu trzy walki przeciwko Rashadowi Evansowi, Maurício Shogunowi i Volkanowi Oezdemirowi. Pierwsze dwie walki skończył poniżej minuty i w 1,5 minuty. Szwajcara Oezdemira z kolei udusił w 3 rundzie uchodząc cudem z pod topora" w momencie gdy walkę przegrywał na początku. Niezależnie od szansy walki o pas zdążył już skrytykować Jonesa za doping, więc podłoże konfliktu już jest. Wypada tylko czekać na licencję i dalszy rozwój wypadków.