free templates joomla

Khabib Nurmagomedov na forum Księcia Ciemności

Khabib NurmagomedovTrwa światowy tour mistrza wagi lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova, który po pokonaniu Conora McGregora na UFC 229 zyskał ogromną popularność i rzucił się w wir budowania swojej pozycji poza MMA. Tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zawodnik z rosyjskiego Dagestanu, spotkał się ze światowymi liderami z takich krajów jak: Rosja, Turcja czy Kirgistan. Spotkał się także z członkami rodzin królewskich w Bahrajnie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nie brakuje tu jednak kontrowersji do jakich 29-letni zzawodnik już zdążył wszystkich przyzwycziaić.

W sobotę Khabib odwiedził Arabię Saudyjską, gdzie brał udział w forum organizacji non-profit założonej przez słynnego księcia Muhammad ibn Salman ibn Abd al-Aziz Al Su'ud. Książę zasłynął w ostatnim czasie w światowej prasie i przez większość szanujących się znanych ludzi jest skrzętnie omijany i bojkotowany. No nie przez wszystkich, bo Khabib swoją obecnością dał tu pieczątkę na wiarygodność.

Forum o nazwie MiSK Talk pokazuje inspirujące osobowości, które opowiadają o swoich doświadczeniach i ścieżkach życiowych. Khabib, jako pierwszy muzułmanin, który zdobył pas mistrza UFC, był smacznym kąskiem dla tego wydarzenia. Oprócz niego byli też, dr Malak Al-Takafi, saudyjski badacz chorób genetycznych i mistrz Arabii Saudyjskiej w karate Imad Al-Maliki. Wszyscy wystąpili na forum MiSK Talk.

"Moja wiara w moje umiejętności jest dużo silniejsza niż moich rywali, ponieważ wierzę we Wszechmogącego" - powiedział Khabib na forum, zawłaszczając pole, które jest delikatne i kontrowersyjne.

Warto zauważyć, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy organizator forum, książę Mohammed bin Salman, został oskarżony o zorganizowanie zabójstwa saudyjskiego dziennikarza-dysydenta Jamal Khashoggi, brutalnie zamordowanego i rozczłonkowanego w konsulacie Arabii Saudyjskiej w Stambule 2 października. Khashoggi urodził się w Arabii Saudyjskiej, ale w ostatnich latach mieszkał w USA, w Wirginii i pracował jako felietonista w The Washington Post.

Khashoggi był gorącym krytykiem reżimu Mohammeda bin Salmana, który, jak powiedział, naruszał prawa człowieka, co prawdopodobnie było przyczyną eliminacji dziennikarza. Po wiadomościach o śmierci Khasoggiego wielu sponsorów i prelegentów odmówiło występu na konferencji prasowej w Rijadzie, relacje Arabii Saudyjskiej z Turcją i Stanami Zjednoczonymi pogorszyły się, a firma będąca właścicielem UFC czyli William Morris Endeavor Entertainment LLC (WME or WME-IMG) odmówiła współpracy z rządem Arabii Saudyjskiej w wysokości 400 milionów dolarów. Nie powstrzymało to jednak Khabiba przed wyjazdem do Arabii Saudyjskiej i uczestnictwem na forum księcia.

harcord.com