free templates joomla

Glory 62: ciężkie losowanie Arkadiusza Wrzoska w turnieju wagi ciężkiej

Glory 62Chyba najgorzej jak mógł trafił w pierwszej walce 8-osobowego turnieju wagi ciężkiej Glory Kickboxing, 25-letni Arkadiusz Wrzosek (10-4 1 NC, 4 KO) z Uniq Fight Club Warszawa, który w rundzie wstępnej na Glory 62 Rotterdam zmierzy się z naturalizowanym w Rumunii Benjaminem Adegbuyi (31-5, 18 KO). Przypomnijmy, że Wrzosek niewiele mniej niż miesiąc temu podpisał umowę z Glory Kickboxing i było to spore zaskoczenie.

Być może to tylko czysto teoretyczne dywagacje, ale faktem jest, iż Adegbuyi obok Marokańczyka Jamala “The Goliatha” Ben Saddika (32-7 1 NC, 26 KO) uchodzi za faworyta całego turnieju. Niewiele gorzej prezentują się doświadczeni Jahfarr Wilnis (31-10-1, 8 KO) i ostatni pretendent do pasa GK Guto Inocente (35-9, 17 KO) z Brazylii.

W turnieju są jeszcze Junior "The Juggernaut" Tafa (20-3, 16 KO) z Australii, znany polskiemu kickboxerowi Tomas "The Giant Slovak" Mozny (20-6-1, 6 KO) ze Słowacji i reprezentujący Niemcy 26-letni marokański zawodnik Kickboxingu Mohamed Abdallah (18-2, 6 KO), który wygrał prestiżowy turniej A1 World CC w maju tego roku.

Czterech najwyżej ocenionych: Benjamin Adegbuyi, Jamal Ben Saddik, Jahfarr Wilnis i Guto Inocente, zostało rozstawionych: Junior Tafa, Mohamed Abdallah, Tomas Mozny i Arkadiusz Wrzosek wylosowali losy, aby ustalić, który z nich wybierze pierwsze z czterech wolnych miejsc. Abdallah jako pierwszy wybrał Inocente. Tafa wybrał Bena Saddika, Mozny zmierzy się z Wilnisiem a Adegbuyi, najlepszy zawodnik i faworyt turnieju, pozostał bez przeciwnika, którego rolę dostał Wrzosek.

Benjamin powiedział o Wrzosku podczas spotkania w Amsterdamie: "Każdy przeciwnik tu jest silny. Jest twardym oponentem, więc cieszę się z tego. Oglądałem po trochu wszystkich, on jest wytrzymałym wojownikiem. W GLORY, nie możesz mieć łatwej walki. Mam zamiar wygrać ten turniej, ponieważ mam doświadczenie, silną psychikę i nie poddaję się. Mam wszystko, aby wygrać. Potrzebuję odrobiny szczęścia. Jak zawsze w ośmioosobowym turnieju".
"
Arkadiusz Wrzosek o Benjaminie Adegbuyi powiedział: "W tym turnieju nie ma łatwych walk. Są najlepszymi wojownikami na świecie. Benny jest # 1 w rankingu GLORY, ale jest tylko człowiekiem. W tej walce udowodnię to".

Wrzosek był mistrzem wagi ciężkiej w polskiej FEN w wadze ciężkiej. Na zawodowym rynku ma na koncie zwycięstwa nad Arturem Bizewskim i doświadczonym Niko Falinem. Ostatni pojedynek polski uczestnik turnieju stoczył na Granda Pro 9 w dniu 27-go października pokonując Vladimira Toka przed czasem w pierwszym starciu.