free templates joomla

Pożegnanie trenera Andrzeja Gmitruka w czwartek 29 listopada!

Andrzej GmitrukW najbliższy czwartek 29-go listopada w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej Parafii św. Wincentego a Paulo na Cmentarzu Bródnowskim przy ulicy Wincentego w Warszawie odbędą się uroczystości pogrzebowe legendarnego trenera boksu Andrzeja Gmitruka. Nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godzinie 13.10. Po mszy rozpocznie się wyprowadzenie i ostatnia droga a półźniej złożenie ciała w rodzinnym grobowcu.

Pogrzeb ma mieć charakter prywatny, ale każdy kto chce oddać hołd i towarzyszyć wielkiemu trenerowi mistrzów boksu w jego ostatniej drodze, może w niej uczestniczyć. Jak wiedzą wszyscy fani boksu i sportów walki trener Gmitruk odszedł w nocy 20-go listopada z powodu niewydolności krążenia w swoim domu w Hipolitowie k. Warszawy. Miał 67 lat z czego około 4 dekady poświęcił polskiemu boksowi amatorskiemu i zawodowemu, przy okazji wspomagając także boks w Norwegii.

Był twórcą sukcesów amatorskich, gdzie jego podopieczni zdobyli 4 brązowe medale olimpijskie w 1988 roku (IO Seul). Prowadził kadrę bokserską Norwegii, ale największe sukcesy przyszły w zawodowym boksie, gdzie prowadził Tomasza Adamka, Mateusza Masternak, Mariusza Wacha, Macieja Sulęckiego czy w ostatnim czasie Izu Ugonoha czy Artura Szpilkę. Był komentatorem wydarzeń bokserskich i postacią niezwykle opiniotwórczą a przy tym szalenie sympatyczną, co podkreślało wielu ludzi, którzy się z nim stykali. Takim też pozostanie w naszej pamięci.

Jednocześnie najbardziej poszkodowana śmiercią jest jego rodzina, bowiem Andrzej Gmitruk pozostawił chorą żonę i pięcioletnią córkę. W chwili obecnej wśród ludzi, którzy chcą pomóc rodzinie, w internecie trwa zbiórka pieniędzy. Zostaną one przekazane ciężko chorej żonie Andrzeja Gmitruka. Akcja trwa na portalu pomagam.pl. Gorąco zachęcamy by wspomóc nawet symbolicznymi kwotami tę inicjatywę.