free templates joomla

XFN 13 z udziałem Łukasza Brzeskiego i Salambeka Damaeva w Pardubicach

XFN 13 Łukasz BrzeskiJuż w najbliższą sobotę 7-go listopada w czeskich Pardubicach polski zawodnik wagi ciężkiej Łukasz Brzeski (4-1) z Nowotarskiego Klubu Sportów Walki stoczy swój kolejny zawodowy pojedynek na zasadach MMA. Nowotarżanin będzie walczyć dla czeskiego giganta walk MMA czyli organizacji X Fight Nights. Przeciwnikiem Łukasza na XFN 13 Pardubice będzie miejscowy zawodnik Alexander Cverna z rekordem 5-1.

Podopieczny trenera Wojciecha Hoły walczyć będzie na dystansie trzech rund po 5 minut w limicie wagi ciężkiej. Polak ma już za sobą pojedynki stoczone na Słowacji. W Czechach wystąpi po raz pierwszy. W ostatniej walce Brzeski pokonał Łukasza Domachowskiego na Envio Fight Night '19 we wrześniu 2018. Jest szansa, że teraz dopisze piąte zwycięstwo w znanych ze światowej gonitwy koni, Pardubicach. 

XFN 13 Salambek Damaev vs CvernaPodczas XFN 13 walczyć będzie także trenujący aktualnie w Arrachion Olsztyn czeczeński zawodnik klubu Spitfire Berlin Salambek Damaev (5-2), który przez wiele lat mieszkał w Polsce. Rywalem 33-letnie weterana ACB i WFCA będzie doświadczony czeski zawodnik David Dvořák (13-2).

Gala zapowiada się rewelacyjnie, bo jak poinformował na trener Wojciech Hoły z NKSW - do wczoraj sprzedano 10.000 biletów na tę galę a Polskę będzie reprezentował tylko Łukasz Brzeski. Z kolei w sztabie Salambeka Damaeva pojawią się szkoleniowcy Berkut Arrachion Olsztyn o czym wspominał m.in. w wywiadzie Paweł Derlacz.