free templates joomla

Floyd Mayweather Jr wystąpi na Rizin FF w Japonii

Floyd Mayweather vs Tenshin NasukawaJeden z największych bokserów wszechczasów, Floyd Mayweather Jr. (50-0) nie spisze roku 2018 roku na straty. W poniedziałek rano japońska Rizin Fighting Federation, kierowana przez Nobuyuki Sakakibarę niespodziewanie na konferencji prasowej w Tokio, ogłosiła jako jego przeciwnika niepokonanego 20-letniego zawodnika Kickboxingu Tenshina Nasukawa (27-0, 21 KO). Do walki ma dojść na imprezie RIZIN 14 zaplanowanej na w ostatni dzień tego roku 31-go grudnia w Saitama Super Arena w Saitamie w Japonii.

Nie są znane zasady walki i będą ujawnione po negocjacjach w najbliższym tygodniu. Wygląda jednak na to, że 41-letni Mayweather walką z Tenshinem Nasukawachce przejść do historii i nawiązać do słynnej postaci Muhammada Ali, który w czerwcu 1976 roku zmierzył się w słynnym pojedynku z legendą japońskiego wrestlingu Antonio Inokim. Jeśli Nasukawa ważący 57 kg ma być kolejnym poważnym wyzwaniem w karierze Mayweathera to naprawdę warto zastanowić czy nie chodzi tu tylko o pieniądze?

Tak więc nie wiadomo jeszcze, czy będzie to hybrydowa walka pomiędzy boksem a Kickboxingiem, czy też będzie to debiut Floyda w MMA. Organizacja poinformowała, że powinna wkrótce podać więcej szczegółów. Mayweather powiedział, że widzi tę walkę jako dobrą okazję do rozszerzenia swojej działalności na Azję. Pochwalił odpowiedzialnych za to wydarzenie, którzy wyjaśnili, iż pomysł pojedynku z Nasukawą przeszedł szybko z formy papierowej do profesjonalnej. Nasukawa z kolei powiedział, że będzie miał okazję do zaistnienia w historii sportów i jako pierwszy pokona Amerykanina.

Floyd Mayweather przeszedł na emeryturę we wrześniu 2015 roku po pokonaniu Andre Berto. Jednak w 2017 roku zgodził się powrócić na ring, aby zmierzyć się z mistrzem UFC Conorem McGregorem w pojedynku bokserskim, który stał się znany jako MayMc. Amerykanin znokautował Irlandczyka w 10. rundzie. Dzięki temu, Money przekroczył liczbę zwycięstw legendarnego boksera Rocky Marciano (49-0) i powrócił na emeryturę z bilansem 50 walk i bez porażki.