free templates joomla

Romankevich vs Sarara o pas mistrzowski na DSF 18

Romankevich vs Sarara na DSF 18 W walce wieczoru gali DSF 18, ostatniego w tym roku wydarzenia DSF Kickboxing Challenge, która 8 grudnia 2018 odbędzie się w Ząbkach, k/Warszawy, zobaczymy starcie w wadze ciężkiej. Mocarny Białorusin, Petr Romankevich będzie bronić tytułu mistrza w starciu z debiutującym w organizacji wielokrotnym mistrzem w kickboxingu, Tomaszem Sararą. Tego wieczoru w ringu zobaczymy również Daniela Omielańczuka.

Mierzący blisko dwa metry wzrostu Romankevich panuje na tronie od czerwca 2017 roku, kiedy to pokonał Michała Turyńskiego na gali DSF 10 w Nowym Sączu. Od tego czasu białoruski imperator rozbija przeciwników w obronach tytułu. W ostatnim występie efektownie znokautował Dawida Żółtaszka podczas kwietniowej gali DSF 14 na Torwarze. Największe wyzwanie czeka 28-letniego mistrza w trzeciej obronie, gdy naprzeciw niego stanie najlepszy polski kickbokser w osobie Tomasza Sarary.

– Jestem królem wagi ciężkiej, nie dobieram sobie rywali. Federacja DSF wystawia mi swoich najlepszych zawodników, a ja po kolei ich strącam. Mam nadzieję, że następny rywal postawi mi mocny opór. Jestem gotowy na każdego. Sarara padnie jak wszyscy przed nim. Zabieram pas z powrotem na Białoruś! – zapewnia Petr Romankevich.

Pretendent do tytułu w swoim ostatnim występie na Narodowej Gali Boksu w Warszawie pokonał przed czasem Tomasa Mozny’ego, zdobywając tytuł mistrza świata WKN. 33-letni Sarara ma także na koncie mistrzowskie tytuły federacji FEN oraz Celtic Gladiator. Podpisując kontrakt z DSF Kickboxing Challenge, zawodnik klubu TS Wisła postawił sobie za cel zdobycie trofeów w dwóch najcięższych kategoriach.

– Romankiewicz jest na tronie od dawna i cały czas strąca kolejnych Polaków. To wielki mistrz, ale pas nie pozostanie w jego rękach długo. Nadchodzi nowy król. Tym razem tytuł zostanie w Polsce, a nowym mistrzem zostanę ja! – przekonuje niepokonany od ponad sześciu lat Tomasz Sarara, pogromca m.in. Daniela Omielańczuka, Niko Falina, Karola Celińskiego i Michała Turyńskiego.

Na gali DSF 18 odbędzie się także międzynarodowy mecz K-1 Polska vs Białoruś. Biało-czerwone barwy reprezentować będą: Mateusz Duczmal (91 kg), Łukasz Bartnik (86 kg), Dawid „Mirko” Mirkowski (81 kg), Michał Ronkiewicz (75 kg) oraz Michał „Matrix” Królik (65 kg).