free templates joomla

Magomedmurad Gadżijew gotowy na MŚ w Zapasach

Magomedmurad Gadzhiev wrestlingMagomedmurad Gadżijew (Magomedmurad Gadzhiev - przyp. red.), zawodnik AKS Madej Wrestling Team, jest jednym z liderów reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Zapasach, które rozpoczynają się w Budapeszcie w sobotę, 20 października. Piotrkowski zawodnik będzie rywalizował w kategorii 65 kg w stylu wolnym.

Piotrkowski zawodnik to jeden z kandydatów do medalu, który podczas węgierskiego turnieju postara się drugi raz z rzędu stanąć na podium - w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Paryżu zajął drugie miejsce.

Magomedmurad Gadżijew świetnie radzi sobie także w mistrzostwach Europy, w których od trzech lat nie wypada poza najlepszą trójkę. W maju w Kaspijsku wywalczył srebro, podobnie jak w 2017 roku w Nowym Sadzie. Mistrzostwa Europy odbywające się w Rydze w 2016 roku zakończył z kolei na pierwszym miejscu.

W tym sezonie potwierdził dominację w kraju, wygrywając m.in. Puchar Polski a także rozgrywki Krajowej Ligi Zapaśniczej, w których był jednym z filarów AKS MADEJ WRESTLING TEAM. W mistrzostwach Polski nie wystartował ze względu na drobny uraz, którego nie chciał pogłębić.

Mam trzydzieści lat, jestem doświadczonym sportowcem i dlatego potrafię jasno określić priorytety. Czasem jest tak, że trzeba poświęcić ważne zwody dla tych najważniejszych, a takimi są w tym sezonie mistrzostwa świata w Budapeszcie. Wiem, że dobrze się do nich przygotowałem, a udany występ na turnieju w Nicei na początku października pokazał, że jestem w formie. Stoczyłem tam trzy zwycięskie walki, co dało mi sporo pewności siebie – mówi Magomedmurad Gadżijew, wicemistrz świata w zapasach, zawodnik AKS MADEJ WRESTLNG TEAM.

Magomedmurad Gadżijew na matę w stolicy Węgier po raz pierwszy wyjdzie w niedzielę, na kiedy zaplanowano rundy eliminacyjne i półfinały. Repasaże i walka o medale odbędą się w poniedziałek. Internetowa transmisja z zawodów jest dostępna na oficjalnej stronie Światowej Federacji Zapaśniczej www.unitedworldwrestling.com.

AKS MADEJ WRESTLING TEAM to dwukrotny mistrz Krajowej Ligi Zapaśniczej. Zespół ma w składzie medalistów największych imprez międzynarodowych, w tym Igrzysk Olimpijskich i mistrzostw świata oraz czołowych polskich przedstawicieli tej dyscypliny. AKS MADEJ WRESTLING TEAM powstał w Piotrkowie Trybunalskim, jednym z najważniejszych zapaśniczych ośrodków w Polsce, posiadającym olbrzymie tradycje i wielki wkład w historię tego sportu w naszym kraju.

Facebook: akspiotrkowtryb
Twitter: @AKSPiotrkow
Instagram: akspiotrkow
www: akspiotrkow.com.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.