free templates joomla

Daniel Cormier i Derrick Lewis w walce wieczoru gali UFC 230

UFC 230 Cormier vs Lewis Daniel Cormier (21-1) stanie do obrony pasa mistrzowskiego UFC w wadze ciężkiej przeciwko Derrick'owi Lewis'owi (21-5) w walce wieczoru gali UFC 230, która 3 listopada 2018 odbędzie się w Nowym Jorku.

Lewis zwany ''Czarną Bestią'' ma za sobą serię trzech zwycięstw z rzędu, które kolejno odniósł nad Marcinem Tyburą na UFC Fight Night 126, Francis'em N'Gannou na UFC 226 i podczas ostatniej gali UFC 229 nad Alexandrem Volkovem. Amerykanin w trzeciej rundzie brutalnie znokautował Rosjanina.

Dla Daniela Cormiera będzie to pierwsza obrona pasa mistrzowskiego UFC w wadze ciężkiej, który zdobył w walce ze Stipe Miocicem 7 lipca 2018 na gali UFC 226. Cormier jest także mistrzem UFC w wadze półciężkiej. Tytuł zdobył w maju 2015 roku w walce z Anthony Johnson'em podczas gali UFC 187 w Las Vegas. Obecenie o walkę z Amerykaninem w wadze półciężkiej stara się kilku zawodników, w tym Polak, Jan Błachowicz.
Do tej pory tylko jeden zawodnik MMA pokonał Daniela Cormiera, a jest nim Jon Jones. Podczas gali UFC 182, w styczniu 2015 roku, Cormier przegrał przez jednogłośną decyzję. Drugi raz w pojedynku z Jonem Jonesem na gali UFC 214 Cormier został pokonany przez nokaut, jednak w związku z pozytywnym wynikiem antydopingowym po gali, wynik walki zmieniono na no contest.