free templates joomla

Joanna Jędrzejczyk vs Valentina Shevchenko walką wieczoru gali UFC 231

UFC 231 Jedrzejczyk vs Shevchenko Jak poinformował dziennikarz ESPN, Brett Okamoto, a niedługo później oficjalnie potwierdziła organizacja The Ultimate Fighting Championship, pojedynek Joanną Jędrzejczyk, a Valentiną Shevchenko będzie walką wieczoru gali UFC 231, która 8 grudnia 2018 odbędzie się w Toronto. Stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski organizacji w wadze muszej.

UFC początkowo zrezygnowało z organizacji tej walki, ze względu na trudności obsadzenia walki wieczoru podczas gali UFC 230, ale ostatecznie jednak pojedynek pomiędzy naszą fighterką "JJ", a reprezentującą Peru, Valentiną Shevchenko dojdzie do skutku podczas eventu UFC w Kanadzie.

Joanna Jędrzejczyk (15-2) to była mistrzyni UFC w kategorii słomkowej. Tytuł odebrał jej Rose Namajunas (8-3), nokautując Polkę w listopadzie ubiegłego roku. Także kwietniowy rewanż zakończył się zwycięstwem litwinki, reprezentującej Stany Zjednoczone. Ostanią walką Joanny Jędrzejczyk był zwycięski pojedynek nad Tecią Torres (10-3), który stoczyła  w lipcu.

Valentina Shevchenko (15-3) początkowo walkę mistrzowską o pas kategorii muszej kobiet  w UFC, miała stoczyć w lipcu, ale jej rywalka, Nicco Montano (4-2), nie zmieściła się w limicie kategorii wagowej i pas został jej odebrany.

W przypadku jeśli Joanna Jędrzejczyk wygra pojedynek 8 grudnia to stanie się pierwszą kobietą, która była mistrzynią UFC w dwóch kategoriach wagowych.
 
Shevchenko