free templates joomla

Projekt Wojownik: Jan Błachowicz poprowadzi zajęcia 6 edycji w Łasku

Projekt Wojownik Jan Błachowicz Trzeci zawodnik kategorii półciężkiej federacji UFC, Jan Błachowicz będzie trenował weteranów – żołnierzy Wojska Polskiego podczas szóstej edycji zajęć edukacyjno-sportowych pod nazwą „Projekt Wojownik”. Tym razem misjonarze spotkają się w dniach 16-17 października w 32 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do weteranów, uczestników misji poza granicami kraju. Głównym celem projektu jest integracja środowiska weteranów oraz nauka radzenie sobie z przeciwnościami poprzez sport. Podczas zajęć misjonarze ćwiczą z najlepszymi polskimi zawodnikami mieszanych sztuk walki tzw. MMA.

Jan Błachowicz to jeden z najzdolniejszych polskich współczesnych zawodników mieszanych sztuk walki (MMA). Ostatnie cztery wygrane z rzędu pozwoliły mu się wspiąć na trzecie miejsce w dywizji półciężkiej najbardziej prestiżowej federacji na świecie – UFC (z ang. Ultimate Fighting Championship). Przez wiele lat trenował i odnosił ogromne sukcesy w tajskim boksie oraz brazylijskim  jiu-jitsu na arenie polskiej i międzynarodowej. W latach 2011-2014 był także międzynarodowym mistrzem KSW w wadze półciężkiej. Trenuje w WCA Fight Team.

W zajęciach, które odbędą się w 32 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku weźmie udział kilkudziesięciu weteranów misji poza granicami kraju oraz instruktorzy sportów walki z jednostek wojskowych Sił Zbrojnych RP. Dotychczas w projekcie wzięło udział ponad 250 żołnierzy, w tym 150 weteranów.