free templates joomla

Marcin Najman idzie w politykę

Marcin NajmanCzas wyborów to także czas wyborów życiowych i nowych kierunków. Także dla wielu ludzi zajmujących się sportami walki. Takie właśnie wyboru zdaje się dokonał kontrowersyjny kickboxer, pięściarz, zawodnik MMA a także promotor wydarzeń w tych sportach Marcin Najman z Częstochowy. Kontrowersyjny i nieprzewidywalny ryzykant jakim jest "El Testosteron" postanowił wziąć udział w najbliższych Wyborach Samorządowych by oddać się polityce lokalnej w pełni a że to człowiek wielu talentów, to dziwić bardzo nie musi.

Co ciekawe Marcin Najman postanowił wystartować z list partii Kukiz 15, co może nieco dziwić ponieważ miał świetne relacje np. z senator Marią Anders (PiS) i zapewne wielu bardziej w tym kierunku oczekiwałoby jakiegoś związku. No ale ostatecznie będzie to Kukiz 15 i 7 pozycja na liście wyboprczej do Sejmiku Województwa Śląskiego.

Najman nie będzie pierwszą i zapewne ostatnią osobą związaną ze sportami walki, która w polityce szukać będzie spełnienia talentów i ambicji. W Polsce polityką zajmowało się wielu zawodników w tym i śp. Józef Warchoł z Koszalina, z którym Marcin Najman przebywał w słynnym "Big Brotherze". Boksem i polityką zajmował się też Andrzej Lepper - twórca Samoobrony czy kandydatem w wyborach lokalnych a także do sejmu był choćby sam mistrz olimpijski w Judo Paweł Nastula a w zapasach Andrzej Wroński, podwójny mistrz olimpijski. Z różnym zresztą skutkiem.

Wracając do Marcina Najmana to jest on na pewno w stanie wnieść sporo ożywienia w polityce, co pokazały choćby konferencje PLMMA. Częstochowianin jako promotor może też znając organizować wiele imprez, bo przecież podjął się choćby organizacji gali boksu na Stadionie Narodowym i wszyscy byli z niej zadowolenie włącznie z hejterami. Wszak liczy się doświadczenie i odporność psychiczna. To najważniejsze w polityce i przedstawicielowi sztuk walki życzymy powodzenia.