free templates joomla

Patryk Borowski-Beszta nokautuje Parinya M.U.Den w Chinach!

Patryk Borowski-BesztaKolejne zawodowe zwycięstwo odniosł 25-letni polski zawodnik tajskiego boksu Patryk Borowski-Beszta (34-9), który w niedzielę 9-go września w chińskiej miejscowości Changsha podczas gali MMC Fight Night pokonał tajską legendę Parinya M.U.Den (105-44-2) z Jockey Gym znany tez jako Prachak Phasi. Borowski-Beszta wygrał swoją walkę przez nokaut w 3 rundzie, po uderzeniu łokciami na głowę Taja na 5 sekund przed gongiem. To było pierwsze zwycięstwo Polaka w tym roku.

Patryk Borowski-Beszta w marcu 2017 po MP IFMA (International Federation Of Muaythai Amateur) w Kaliszu wyjechał do Tajlandii i od tego czasu toczył walki na azjatyckim rynku, zarówno w Tajlandii na Lumpinee Boxing Stadium czy kameralnych galach MX Muay Extreme, gdzie wygrał kilka pojedynków. Polak walczył także na prestiżowych Top King World Series w Chinach. Na gali podano jego kompletny rekord 50-40-15

Reprezentujący Sitsongpeenong Phuket od ponad roku z przerwami (jeden powrót do Polski na 2 tyg.) miał spotakć się ze swoim rywalem właśnie na jednej z tajskich gal MX Muay Extreme w dniu 3 sierpnia, ale ostatecznie zmierzyli się w Chinach. Co ciekawe walka w Tajlandii miała odbyć się w wadze do 75 kg a do tej pory polski fighter walczył do 70 kg maksymalnie do 72 kg. Jest wychowankiem trenera Marcina Stankiewicza z Husarza Białystok.

Parinya M.U.Den ma wiele sukcesów na koncie, ale wciąż zmaga się z wagą. W marcu br. walczył z Anglikiem Eddie Farrellem o pas organizacji WMC (World Muaythai Council) w wadze do 175 funtów (79,3 kg) na Bangla Boxing Stadium na Phuket. Taj przegrał wówczas przez podcięcie (!), gdy wyrżął potężnie w ring i nie był w stanie się dźwignąć do walki. Jednak kolejne występy m.in. w Chinach były już lepsze. Na MX Muay Extreme na początku sierpnia znokautował swojego rywala. Jednak w Chinach to on padł ofiarą naszego zawodnika zajmującego wysoką pozycję w naszym RanKick PL. Zapewne ta walka i zwycięstwo awansuje go wyżej w najnowszej odsłonie rankingu polskich zawodników.